Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy inspirowane Ghost of Tsushima i The Last of Us 2? Nieoficjalne informacje o grze

Otwarty świat z wieloma regionami i nie tylko.

Pojawiły się nowe niepotwierdzone szczegóły o Hogwarts Legacy - grze RPG w świecie Harry'ego Pottera. Wskazują, że projekt inspirowany jest między innymi Ghost of Tsushima.

Wieści ujawnił youtuber RetroRaconteur. W opublikowanym materiale przekonuje, że skontaktowało się z nim „wielu” informatorów, którzy podzielili się detalami o produkcji. Jedno ze źródeł na dowód przekazało zdjęcie, którego internauta nie może jednak pokazać.

Sposób projektowania poziomów w Hogwarts Legacy jest podobno mocno inspirowany Ghost of Tsushima, The Legend of Zelda: Breath of the Wild i The Last of Us 2. Gra zaoferuje ponoć otwarty świat podzielony na kilka regionów i miast.

Świat Hogwarts Legacy przemierzymy na różne sposoby

Według youtubera, w poszczególnych obszarach nie zabraknie unikalnych postaci niezależnych, które ożywią odwiedzane rejony. Twórcy przygotowują rzekomo obozy kontrolowane przez przeciwników, a w planach mają być też podziemia do zbadania.

RetroRaconteur twierdzi, że wspomniane wrogie bazy będą bardzo ważnym elementem rozgrywki - podobnie jak walka, eksploracja i skradanie. W grze pewną rolę odegrają także relacje między bohaterami, na których skupią się wątki fabularne. Opowieści mają „emocjonalnie angażować graczy”.

Deweloperzy mają podobno w zanadrzu cykl dnia i nocy. Youtuber na razie nie wie, czy do produkcji trafią zmieniające się pory roku, ale - jak podkreśla - na razie nie można tego wykluczyć.

Internauta zaznacza, że do wieści należy podchodzić z dystansem, choć sam wierzy w autentyczność informacji przekazanych przez anonimowe źródła. Przypomnijmy, że coraz więcej poszlak wskazuje na wrześniową premierę Hogwarts Legacy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze