Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hitman - Bangkok, Klub 27: Likwidacja Jordana Crossa

Najlepsze sposoby na pozbycie się pierwszego celu.

Bangkok nie oferuje rozległego miasta, a naszego bohatera przenosi po prostu do sporego kompleksu hotelowego, gdzie sam gmach podzielony jest na dwa oddzielone od siebie skrzydła. Łącznie na mapie występuje aż sześć poziomów razem z piwnicą, więc na początku może być ci nieco trudno się odnaleźć.

Klasycznie już do zlikwidowania masz dwa cele. Pierwszy z nich to rockman Jordan Cross, na którego istnieje pięć oficjalnych metod pozbycia się. Gdy już to zrobisz, nie zapominaj też o zlikwidowaniu Kena Morgana, na którego jednak jest nieco mniej metod.

Misję w Bangkoku charakteryzuje nieco niższy poziom trudności w pojęciu ogólnym, choć niektóre z wytycznych sprawią, że będziesz musiał trochę pogłówkować. W razie czego, zachęcamy do lektury naszego poradnika i na początku zajmijmy się Jordanem Crossem.

Cele:

  • Gwiazda rocka - Zlikwiduj Jordana Crossa

Zobacz także: szczegółowa mapa lokacji w Bangkoku - z oznaczonymi przedmiotami kluczowymi, ubraniami, wyzwaniami oraz bronią. Możesz też sprawdzić dodatkowe wyzwania w Bangkoku.


Opcja 1: Elektryczni przyjaciele

W pierwszym sposobie na pozbycie się Jordana Crossa zrobimy sobie także podstawkę pod likwidację Kena Morgana, a dokładniej sposób Tik tak. Dzięki temu będziesz miał dobre wejście w poziom Bangkoku, wykonując dwa bardzo proste i przyjemne sposoby na pozbycie się celów. Jeśli jednak nie jesteś w tym momencie zainteresowany przygotowaniami do możliwości Tik tak, po prostu zignoruj akapity o pozyskiwaniu śrubokręta i klucza francuskiego.

Rozpoczynając zabawę od frontu hotelu, udaj się na taras widokowy głównymi schodami lub tymi z lewej strony, do których prowadzi niewielki pomost. Podsłuchasz tam rozmowę dwóch mężczyzn z ekipy Jordana Crossa, którzy rozmawiać będą o ulubionym, starym mikrofonie producenta dźwięku. Wykorzystamy tę informację.

Ekipa Crossa zignoruje zupełnie twoją obecność.

Twoim celem jest zdobycie mikrofonu wokalnego Branson MD-2. Jest w jednym z pokojów hotelowych, do którego jednak będziemy potrzebowali karty dostępu. W tym celu zejdź schodami w kierunku północnym, gdzie kręciła się służba i otwórz drzwi po prawej stronie. Kolejnym etapem będzie zdobycie wspomnianej karty, a także śrubokręta i klucz francuskiego, jeśli chcesz przy okazji pozbyć się drugiego celu za pomocą możliwości Tik tak.

Do piwnicy wejdź tak, aby nie zauważył cię nikt ze służby. Idź naprzód, aż natrafisz na kolejne postacie. Przemknij obok nich tak, aby nie wzbudzić podejrzeń. W końcu dotrzesz do pomieszczenia szatni. Znajduje się tam łącznie czterech mężczyzn. Jeden z nich bierze prysznic, dwóch jest zaabsorbowanych rozmową, a czwarty to strażnik, który co jakiś czas podejdzie do szafek, po czym wycofa się. W tym momencie musisz szybko podbiec do szafki i przebrać się za kelnera.

Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do kolejnego pomieszczenia z dużą ilością pralek. W północno-wschodniej części pomieszczenia znajduje się karta dostępu, którą musisz pozyskać. Wykorzystaj monetę, aby odwrócić uwagę służby, po czym szybko zabierz przedmiot i skieruj się ku wyjściu na południu.

Uniwersalną kartę magnetyczną znajdziesz na półce przy ręcznikach.

W przesmyku z regałami odnajdziesz na jednej z półek śrubokręt, a wracając do jednego z głównych pomieszczeń w piwnicy zauważysz serwisanta przy niewielkiej, rozkładanej drabince. Obok niego znajduje się klucz francuski. Oba przedmioty mogą przydać się w przypadku chęci zlikwidowania Kena Morgana przy użyciu możliwości Tik tak.

Wciąż będąc przebranym za kelnera, udaj się na trzeci poziom w południowym skrzydle hotelu. Cały czas staraj się nie rzucać w oczy. Zwłaszcza podczas otwierania drzwi kartą magnetyczną, musisz poczekać na odpowiedni moment. W środku pokoju wejdź drzwiami z lewej i okrąż śpiącego mężczyznę. Przy oknie znajdziesz poszukiwany mikrofon. Wejdź do łazienki, gdzie znajdziesz przebranie członka ekipy nagraniowej. Przebierz się.

W studiu nagraniowym znajduje się tylko jedna osoba, dla której możesz wydawać się podejrzany.

Teraz dostań się na poziom 4 północnego skrzydła hotelu, po drodze unikając podejrzliwych osób. Porozmawiaj z Wesem, po czym zainstaluj mikrofon w kabinie nagraniowej. Kręci się przy niej podejrzliwy mężczyzna, więc wyczuj odpowiedni moment. Teraz wróć do Wesa i uruchom konsolę po rozpoczęciu sesji nagraniowej.

W każdej z czterech kolumn miksera kliknij odpowiednio pierwszy, drugi, trzeci i pierwszy prostokąt, aby uzyskać idealne brzmienie. Wówczas poczekaj cierpliwie na Crossa. Gdy ten zacznie pojawi się w kabinie, zwiększ napięcie regulatorem po lewej stronie od konsoli i poczekaj na porażenie prądem. W ten sposób zlikwidowałeś swój cel.


Opcja 2: Interwencja

Jeśli masz taką możliwość, tę opcję rozpocznij w stroju ochroniarza hotelowego lub pozyskaj takie przebranie. Znajdziesz je na przykład na drugim poziomie w północnym skrzydle hotelu. Skorzystaj z naszej mapy Bangkoku. Tę możliwość rozpoczniesz od podsłuchania rozmowy dwójki ludzi w niewielkim, gospodarczym budynku na południe od hotelu. Zanim jednak ruszysz dalej, upewnij się, że masz w zanadrzu trutkę. Znajduje się ona na przykład w dwóch miejscach piwnicy.

Podejdź do okna tego budynku, aby podsłuchać rozmowę.

Z podsłuchanej rozmowy dowiesz się z niej o nagraniu obciążającym Jordana Crossa. Przetrzymuje je niejaka Dexy Barat, do której pokoju musisz się dostać. W drodze możesz natknąć się na hotelową lub prywatną ochronę. Ubiór tej drugiej grupy może znacznie ułatwić ci dalszą pracę.

Na poziomie 3 w północno-wschodniej części znajduje się spory salon, w którym przesiadują członkowie ekipy Crossa, a także jeden z jego prywatnych ochroniarzy. Wejdź do garderoby obok i włączaniem telewizora przywołuj kolejnych ludzi, aż trafisz na wspomnianego ochroniarza. Obok jest szafa, w której zmieści się dwoje nieprzytomnych ludzi. Po przebraniu w strój prywatnej ochrony udaj się do północno-wschodniego pomieszczenia na poziomie 5.

Znajduje się tam sejf, do którego potrzebujesz szyfru. Wyjdź z pokoju i poczekaj, aż kobieta oddali się od swojego kieliszka. Zatruj jego zawartość, po czym - chowając się za przeszkodami - poczekaj na wypicie drinka. Pójdź za kobietą, a gdy ta będzie wymiotować, ogłusz ją lub podtop, po czym podnieś kombinację do sejfu. Ciało możesz przeciągnąć do sąsiedniego pomieszczenia i umieścić je w szafie.

Nie spiesz się z zatruwaniem drinka. Poczekaj, aż kobieta nie będzie znajdować się przy kieliszku.

Wróć do sejfu, podnieś pamięć przenośną i udaj się we wskazane miejsce, gdzie odtworzysz nagranie na laptopie Crossa. Usiądź na fotelu obok, przygotuj broń z tłumikiem i poczekaj na cel. Gdy będzie zaabsorbowany laptopem, oddaj strzał, a zwłoki ukryj w tej samej szafie, w której przed chwilą umieściłeś Dexy Barat.


Opcja 3: To moja impreza

Przed rozpoczęciem tej możliwości upewnij się, że podczas odprawy w wyposażeniu wybrałeś fiolkę z zabójczą trucizną. Bez tego przedmiotu nie będziesz w stanie ukończyć wyzwania w tym stylu. Możesz także wybrać położenie początkowe pod przykrywką w pomieszczeniu ochrony lub pozyskać w dowolny sposób przebranie ochroniarza hotelowego.

Jeśli chcesz zapoczątkować możliwość, podsłuchaj rozmowę telefoniczną mężczyzny na drugim poziomie w północnym skrzydle hotelu, gdzie ma odbyć się przyjęcie-niespodzianka zorganizowana Jordanowi Crossowi. Teraz musisz zdobyć przebranie szefa kuchni. Udaj się na pierwszy poziom południowego skrzydła hotelu, gdzie odnajdziesz pomieszczenie magazynowe kuchni. Znajduje się tam dwóch pracowników.

Wejdź do lodówki, po czym odciągnij uwagę szefa kuchni monetą.

Wejdź przez drzwi obok, kucnij obok nich i rzuć monetą na podłogę tak, aby szef kuchni zainteresował się hałasem. Gdy tylko wejdzie do lodówki, szybko zamknij drzwi, obezwładnij go, pozyskaj ubranie, a ciało schowaj do lodówki. Teraz wejdź do głównego pomieszczenia kuchni i wtop się w otoczenie przy jednej z szafek. Poczekaj, aż podejrzliwy kucharz odejdzie od stanowiska i zabierz stamtąd cukrowe przybranie na tort.

W stroju kucharza udaj się raz jeszcze do pokoju, gdzie przygotowywana jest niespodzianka urodzinowa, po czym udekoruj tort za pomocą pozyskanej przed chwilą figurki. Następnie wykonaj jeszcze jedną interakcję na torcie, tym razem wstrzykując do niego truciznę.

Jeśli chcesz obejrzeć finał tej historii, oddal się nieco i poczekaj na Crossa, który osunie się na ziemie po skonsumowaniu kawałka tortu. Wówczas lepiej szybko się oddalić, aby nikt nie nabrał wobec ciebie podejrzeń.


Opcja 4: Człowiek-maszyna

Bardzo prosta i szybka możliwość pozbycia się celu. Zanim ją rozpoczniesz, upewnij się w odprawie, że posiadasz fiolkę ze środkiem wymiotnym oraz zaczynasz jako kelner pod przykrywką w barze Himmpan. Podsłuchaj rozmowę dwóch mężczyzn na poziomie 2 w południowej części hotelu.

Wejdź niezwłocznie, gdy widoczny na obrazku mężczyzna opuści obszar.

Udaj się na tyły baru, jednocześnie uważając na dwie podejrzliwe osoby. Błyskawicznie wyłącz system nagłośnienia, którego panel znajdziesz na ścianie przy lodówkach. Zajdź bar z drugiej strony, gdy barman postanowi sprawdzić co się stało. Zatruj drinka znajdującego się na środku, pomiędzy dwoma nalewakami i udaj się na koniec pomieszczenia barowego.

Unikaj tam spojrzeń podejrzliwych osób, aż pojawi się Abel de Silva, zastępczy perkusista naszego celu. Gdy napije się zatrutego drinka, od razu za nim rusz na tył baru. Mężczyzna będzie wymiotował do kosza na śmieci. Pozbaw go wówczas przytomności, zwłoki błyskawicznie wrzuć do dużej lodówki obok i przebierz się w jego ubranie.

Teraz udaj się na najwyższy poziom północnego skrzydła hotelu, gdzie porozmawiasz z Crossem. Zaprowadzi cię do sali nagrań, gdzie będziesz musiał dać próbkę umiejętności gry na perkusji. Agent 47 miał najwyraźniej szkolenie z gry na tym instrumencie, gdyż nasz cel będzie zachwycony jego umiejętnościami.

Mężczyzna zaprosi cię na rozmowę na osobności. W tym celu udacie się na taras. Gdy Cross po kilku słowach wstępu podejdzie do balustrady, popchnij go i błyskawicznie opuść ten obszar, nie dając się nikomu zauważyć.


Spis treści: Hitman - poradnik i opis przejścia

Następnie: Hitman - Bangkok, Klub 27: Likwidacja Kena Morgana


Opcja 5: Zabójca robaków

Ostatnia i dość szybka metoda na zabójstwo Jordana Crossa. Możesz rozpocząć jako strażnik hotelowy i udać się do pomieszczenia menadżerki. Oczywiście wtedy, gdy nie będzie jej w pobliżu. Na stoliku znajdziesz grafik technika dezynsekcyjnego. Zapoznaj się z nim, po czym wyjdź drzwiami w kierunku korytarza.

W przebraniu ochroniarza będziesz podejrzany dla pani menadżer, bądź ostrożny i unikaj jej spojrzeń.

Krząta się tam technik w towarzystwie boya hotelowego. Gdy pierwszy z nich oddali się nieco, rzuć sobie pod nogi monetę, aby odwrócić uwagę drugiego. W tym czasie do pomieszczenia obok powinien wejść technik i zająć się czymś przy wentylatorach. Wejdź do środka i przy drugich drzwiach poczekaj na boya. Pozbaw go przytomności, a następnie szybko zrób to samo z technikiem. Ciała włóż do szafy, a następnie przebierz się za technika.

W odpowiednim momencie pozyskaj środek owadobójczy z otwartej furgonetki.

Teraz udaj się na zewnątrz od wschodniej strony, gdzie zauważysz furgonetkę dezynsekcyjną. Podejrzliwy technik obok w pewnym momencie zacznie rozmawiać przez telefon. Wówczas zabierz butlę ze środkiem owadobójczym i idź porozmawiać z menadżerką hotelu.

Po krótkiej rozmowie wróć do miejsca, gdzie pozyskałeś ubranie i ustaw się przy systemie wentylacji. Poczekaj, aż Jordan Cross wejdzie do atrium i znajdzie się jak najbliżej jego środka. Wówczas zanieczyść wentylację za pomocą zdobytego środka, przebierz się z powrotem za strażnika hotelowego, wbiegnij do atrium i za pomocą pistoletu z tłumikiem zastrzel cel, po czym błyskawicznie opuść ten obszar.

Komentarze