Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Heroes of the Storm - Mapa: Przeklęta Kotlina (Cursed Hollow)

Opis mapy oraz porady dla rozgrywki.

Zasadą tego pola bitwy jest zbieranie danin (tribute) dla Władcy Kruków. Pojawiają się one co jakiś czas w pewnych określonych miejscach na mapie. Jakikolwiek gracz może podnieść daninę. Nie występuje tutaj przymus przyniesienia danin do wybranego miejsca lub postaci.

Ten gracz, który podniesie daninę, przejmuje ją dla swojej drużyny. Przy zebraniu trzech, drużyna przeciwna zostaje przeklęta przez Władcę Kruków. Ich forty oraz wieże przestają ostrzeliwać, a zdrowie minionów zostaje zredukowane do 1.

Pomiędzy fortyfikacjami górnej i środkowej alei z lewej strony, oraz pomiędzy fortyfikacjami środkowej i dolnej alei z prawej strony występują strażnice. Przeklęta Kotlina oraz Nawiedzone Kopalnie to jedyne mapy, na których występują po dwa miejsca tego typu.

Pozyskanie przychylności Władcy Kruków nie powoduje wzrostu kosztu dla kolejnego. Każde przyzwanie klątwy kosztuje trzy daniny. Zalecamy, by przy każdym pojawieniu się daniny, cała drużyna ruszała do jej zebrania. Jest to miejsce częstych walk drużynowych, zaś samo przeklęcie przeciwnej drużyny stanowi przydatny bonus do oblegania fortyfikacji.

Na mapie znajdują się aż dwa obozy bossa. Jeden tuż przy fortyfikacjach górnej alei po prawej stronie. Natomiast drugi tuż przy fortyfikacjach dolnej alei po lewej stronie. Obozy oblężniczych najemników znajdują się tuż przy murach między górną i środkową linią po lewej stronie oraz między środkową i dolną linią po prawej stronie. Mocarni najemnicy są umiejscowieni obok obozu bossa pomiędzy górną i środkową aleją po prawej stronie oraz obok obozu bossa pomiędzy środkową i dolną aleją po lewej stronie.

Mapa:

 1. Miejsce występowania daniny
 2. Strażnica
 3. Obóz Bossa
 4. Obóz Mocarnych Najemników
 5. Obóz Najemników Oblężniczych

Porady dotyczące rozgrywki:

 • Kontrolujcie strażnice. Odsłonięte obszary stanowią cenne źródło informacji, a co za tym idzie, przewagę taktyczną.
 • O ile to możliwe, ruszajcie całą drużyną do miejsca pojawienia daniny. Zazwyczaj są miejscem drużynowych starć. Zawsze jest lepiej, jak w walce uczestniczy więcej osób.
 • Przy zdobywaniu daniny, niech tylko jedna osoba zbiera. Większa ilość osób przy podnoszeniu daniny nie przyspiesza procesu. Dlatego niech tylko jedna osoba tym się zajmuje. Reszta powinna bronić miejsca i nie dopuszczać przeciwnika do daniny.
 • Jeśli przeklniecie przeciwników, spróbujcie zdobyć obozy najemników. W takim wypadku miniony wraz z najemnikami będą stanowić wystarczającą siłę do niszczenia fortyfikacji. Możecie wtedy albo nękać broniących się przeciwników, albo ruszyć pushować inną linie. Jednak jeśli wasza drużyna zostanie przeklęta, obozy najemników mogą się przydać do obrony alei.
 • Co jakiś czas sprawdzajcie obozy bossów. Bossowie w Przeklętej Kotlinie potrafią być szczególnie niebezpieczni. Jeśli Władca Kruków was przeklnie, jest to dobry moment na rekonesans. Uwolniony boss w czasie przekleństwa stanowi udrękę z powodu zatrzymania ostrzału z fortyfikacji. Jeśli wam się poszczęści, możecie niespodziewanym atakiem zlikwidować wrogich bohaterów i przejąć bossa.
 • Wykorzystajcie ukształtowanie mapy. Pomiędzy liniami występuje wiele przejść oraz krzaków. Nadają się idealnie do urządzania zasadzki, ucieczki czy okrążania przeciwnika. Wykorzystujcie przeszkody terenowe, by zniknąć przeciwnikowi z pola widzenia. Skorzystajcie z okrężnych ścieżek, by uderzyć przeciwnika z niespodziewanej strony.
 • Obserwujcie mapę, zwłaszcza gdy ma się pojawić danina. Może się okazać, że drużyna przeciwna zaplanuje zasadzkę w miejscu daniny. Każde z miejsc występowania daniny idealnie nadaje się na pułapkę. Wykorzystujcie umiejętności zasięgowe bohaterów do sprawdzania krzaków czy niewidocznych punktów.

Powrót do spisu treści: Heroes of the Storm - Poradnik, Solucja - przewodnik po grze

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Heroes of the Storm

PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze