Skip to main content

Hellraid z nowym silnikiem, trafi na Xbox One, PS4 i PC w 2015 roku

Wersje X360 i PS3 anulowane, jesienią gra ukaże się w Steam Early Access.

Wrocławski Techland ogłosił, że gra akcji Hellraid trafi także na PlayStation 4 i Xbox One, z nowym silnikiem graficznym. Wczesna wersja PC zadebiutuje jesienią, w programie Early Access na Steamie. Pełna produkcja ukaże się w 2015 roku.

Edycje dla PS3 i Xboksa 360 zostały anulowane.

„Tytuł nieustannie rozrastał się dzięki doświadczeniu zespołu i ewoluował zgodnie z uwagami graczy. Choć gra pozostaje wierna formule kooperacyjnego slashera z widokiem pierwszej osoby, twórcy zdecydowali się dodać nowe mechaniki rozgrywki oraz oprzeć całość na najnowocześniejszej technologii” - czytamy w informacji prasowej.

Poinformowano również, że Hellraid zaoferuje trzy tryby rozgrywki - fabularny, zręcznościowy oraz tryb areny. Ten ostatni pozwoli odpierać ataki kolejnych fal wrogów w pojedynkę, lub z jednym lub trzema towarzyszami.

Rozwój bohatera ma pozwolić na „swobodne łączenie zdolności należących do ścieżek walki, magii i zręczności”. Gracze stworzą wojownika „idealnie dopasowanego do ich stylu rozgrywki”.

Hellraid został zapowiedziany w kwietniu 2013 roku. Miał trafić na PC, PS3 i X360, powstawał na silniku Chrome Engine 5. Nowa wersja powstaje dzięki Chrome Engine 6, czyli technologii wykorzystywanej przez deweloperów z Techlandu przy pracach nad Dying Light.

Zobacz na YouTube

Read this next