Skip to main content

Techland pracuje nad dużą grą RPG, która ukaże się po Dying Light 2

W świecie fantasy.

Na niedawnej konferencji z dziennikarzami, przedstawiciele Techlandu poinformowali, że rok lub dwa lata po premierze firma zamierza wydać kolejną dużą pozycję.

Tajemniczy projekt jest grą RPG w świecie fantasy. Za tytuł, która reprezentuje zupełnie nową markę i powstaje równolegle do wspomnianej produkcji o zombie, odpowiada warszawski oddział spółki.

Zobacz na YouTube

- Nie mówimy, że kolejny sukces po tym debiucie [sequela Dying Light - red.] to perspektywa pięciu lat, mamy studio w Warszawie, które równolegle pracuje nad drugim tytułem, osobnym IP. Myślę, że ta druga gra może zostać wydana rok, dwa lata po debiucie Dying Light 2 - twierdzi Karol Bach, dyrektor finansowy Techlandu.

Warto zaznaczyć, że spółka w przeszłości przygotowywała Hellraid - grę akcji osadzoną właśnie w uniwersum fantasy. Prace wstrzymano w 2015 roku, ale zapewniano, że produkcji nie porzucono. Niewykluczone, że nowy projekt bazuje na tym anulowanym tytule.

Zobacz na YouTube

Dying Light 2 miało ukazać się wiosną 2020 roku, ale w styczniu termin debiutu opóźniono, przy czym nie przedstawiono nowej daty premiery. Pozycja zmierza na PC, PS4 i Xbox One, ale w planach są też wersje na konsole następnej generacji.

Źródło: PAP

Następnie: Nie żałujemy stworzenia Fallout 76 - twierdzi Pete Hines z Bethesdy

Zobacz także