Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Techland wstrzymał produkcję kooperacyjnej gry Hellraid

Twórcy: tytuł „nie spełnia naszych własnych oczekiwań”.

Techland koncentrował się w ostatnim okresie na pracach nad Dying Light, więc brak informacji na temat kooperacyjnego Hellraid nie był zaskoczeniem. Teraz twórcy poinformowali jednak, że produkcję tego tytułu zawieszono.

Oddawaj Hellraid, szkielecie!

„Czujemy się zobowiązani poinformować Was, że Hellraid nie ukaże się w tym roku, jak pierwotnie planowaliśmy, a jego produkcja zostaje wstrzymana” - czytamy na oficjalnej stronie.

„W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy wewnętrzną analizę i doszliśmy do wniosku, że Hellraid w swojej obecnej formie nie spełnia naszych własnych oczekiwań wobec tego projektu.”

„W związku z tym zdecydowaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie powrót na deski kreślarskie i ponowne opracowanie koncepcji na nasz wymarzony tytułu dark fantasy. W tak zwanym międzyczasie pragniemy skonsolidować nasze zasoby i skupić się na dalszym rozwoju marki Dying Light” - dodaje polskie studio.

Hellraid miało być grą akcji, w której podstawą zabawy jest walka z zastępami szkieletów, demonów i innych potworów. Gracz posługuje się zróżnicowanym uzbrojeniem, a za pomocą specjalnych kryształów bronie można ulepszać i nadawać im magiczne właściwości. Ważny był tryb kooperacji - dla maksymalnie czterech osób.

Platformy docelowe to PC, PlayStation 4 i Xbox One. Poniżej fragmenty rozgrywki z września ubiegłego roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze