Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Techland chwali się silnikiem Hellraid

Kilka nowych ujęć z rozgrywki i prezentacja sztucznej inteligencji.

Polskie studio Techland opublikowało nowy film z Hellraid, koncentrujący się na animacjach i sztucznej inteligencji.

W pierwszej części materiału twórcy prezentują poszczególne zachowania przykładowego szkieletu, takie jak frontalny atak, flankowanie czy prowokowanie. Następnie przechodzimy do akcji, gdzie zachowanie przeciwników zobaczyć można we fragmentach rozgrywki.

„Szkielety muszą potrafić ocenić, jaka strategia będzie najbardziej efektywna. Pod uwagę biorą różne czynniki, jak ukształtowanie terenu, liczbę towarzyszy, a także ekwipunek i poziom gracza” - czytamy na oficjalnym blogu.

„Następnie sztuczna inteligencja decyduje, czy najlepiej jest przeprowadzić masowy atak, szykować pułapkę lub też osłabić postać serią mniejszych potyczek.”

Hellraid rozgrywa się w mrocznym świecie fantasy, gdzie maksymalnie czterech graczy w kooperacji rozprawia się z hordami przeróżnych potworów. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Premiera jeszcze w tym roku, na PC, PlayStation 3 i X360.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze