Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Techland pracuje nad Dying Light 2 i nową dużą grą - fantasy z elementami RPG

Plus: bardzo dobre wyniki finansowe.

Przy okazji publikacji wyników finansowych za 2018 rok przedstawiciele Techlandu poinformowali, że polska firma obecnie pracuje nie tylko nad Dying Light 2, ale też drugą dużą grą.

Wielu szczegółów na temat projektu na razie nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że jest to produkcja klasy AAA, czyli wysokobudżetowa. Prezes spółki - Paweł Marchewka - twierdzi, że nie zabraknie elementów RPG, a akcję osadzono w świecie fantasy.

Niewykluczone, że tajemniczy tytuł bazuje na Hellraid - grze akcji, w której mieliśmy walczyć z zastępami szkieletów i innych potworów. Prace wstrzymano w 2015 roku, ale obiecywano, że pozycja, którą kilka lat temu ujawniliśmy jako pierwsi, nie została porzucona.

Na rozwój obu produkcji w ubiegłym roku Techland przeznaczył łącznie około 50 milionów złotych. Projektami zajmuje się w sumie ponad 400 deweloperów ze studiów zlokalizowanych w Warszawie oraz Wrocławiu.

Natomiast przedstawione przez polską firmę wyniki finansowe są bardzo dobre. W 2018 roku spółka uzyskała przychody w wysokości 182,7 milionów złotych, co przełożyło się na zysk na poziomie 101,4 milionów złotych netto.

Zobacz: Dying Light 2 - premiera i najważniejsze informacje

Jednocześnie poinformowano, że pierwsza część Dying Light sprzedała się w 16 milionach egzemplarzy. Wynik jest zapewne zasługą długoletniego wsparcia gry szeregiem zarówno darmowych, jak i płatnych treści.

Kontynuacja nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, ale zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Tytuł położy nacisk na nieliniowość, a za scenariusz odpowiada Chris Avellone, współtwórca między innymi Fallout 2 i Fallout: New Vegas.

Źródło: Money

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze