Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hearthstone: Podróż do wnętrza Un'Goro doda 135 nowych kart

Kolejny dodatek.

Blizzard potwierdził nieoficjalne doniesienia z początku miesiąca - kolejny dodatek do karcianki Hearthstone zabierze graczy do Un'Goro i skupi się na dinozaurach.

Jak zapewnia wydawca w ogłoszeniu na oficjalnej stronie, rozszerzenie o polskim tytule Podróż do wnętrza Un'Goro będzie dostępne „już wkrótce”, najpewniej na początku kwietnia. Twórcy szykują 135 nowych stronników, zaklęć i innych kart.

Przykładowa karta Zadania i nagroda za jego ukończenie

Otrzymujemy oczywiście nawiązanie do lokacji o nazwie Un'Goro Crater, znanej dobrze wszystkim fanom World of Warcraft. Zapomniana i mroczna dżungla obfituje w dinozaury, co świetnie pasuje do rzekomej tematyki dodatku.

Niektóre ze znanych już z Hearthstone istot stworzą teraz w grze nową grupę stronników - Żywiołaki. Jest też umiejętność Adaptacji, dzięki której jednostki mogą zyskać nowe właściwości, aby dopasować się do okoliczności.

Po zagraniu karty z taką właściwością na ekranie pojawią się trzy opcje, podobnie jak w mechanice Odkrywania: Agonia, Prowokacja, Boska tarcza czy też +3 do ataku. Możliwości jest w sumie dziewięć.

Ważną nowością będą też karty Zadań. Są legendarne, więc w talii znajdzie się tylko jedna kopia - i zawsze w ręce startowej. Każdemu Zadaniu towarzyszy lista wymagań, które należy spełnić.

Zadania pojawiają się przy portrecie bohatera, podobnie jak Sekrety, ale przeciwnicy widzą dotychczasowy postęp. Jedna z przykładowych misji dla kapłana to Przebudzenie Stworzycieli: przyzwanie 7 stronników z Agonią. Jeśli się uda, do akcji wkroczy Amara, Strażniczka Nadziei, natychmiast podnosząca naszą pulę zdrowia do 40 punktów.

Ta mechanika wydaje się być odpowiedzią na ostatnie zmiany w Hearthstone, według których twórcy nie będą już publikować przygód z otoczką fabularną, a właśnie większe rozszerzenia z samymi kartami - cztery rocznie.

Do tego oczywiście nowa plansza do gry, inspirowana właśnie Un'Goro, z dżunglą i wulkanem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze