Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hearthstone w tym roku: brak przygód, ale więcej nowych kart

I inne zmiany.

Blizzard ujawnił tegoroczne plany dla popularnej karcianki Hearthstone, rozpoczynając wkrótce Rok Mamuta. Studio rezygnuje z przygód, ale szykuje za to więcej standardowych dodatków.

Rok Mamuta rozpocznie się oficjalnie wraz z pierwszym dużym rozszerzeniem roku, kiedy to wirtualne kartoniki z Czarnej Góry, Wielkiego Turnieju i Ligi Odkrywców będą dostępnie wyłącznie dla Dziczy.

Żegnaj, Ragnaros

Wszystko to w zgodzie ze zmianami wprowadzonymi w ubiegłym roku, czyli z podziałem na Standard i Dzicz. Ten pierwszy tryb pozwala graczom korzystać tylko z najnowszych jednostek i czarów, a także zestawu tych podstawowych i klasycznych, by - jak chce Blizzard - zachować „świeżość”.

Twórcy zauważyli jednak, że niektóre karty z zestawu klasycznego stały w sprzeczności z tymi założeniami, ponieważ ich posiadanie w talii zbyt często było uznawane za absolutną konieczność - a to zmniejsza różnorodność.

Stąd nowy pomysł: również niektóre klasyczne kartoniki staną się dostępne wyłącznie w formacie Dziczy. Trafią do nowej kategorii - Sali Sławy. To między innymi Lazurowy smokowiec, Sylwana Bieżywiatr, Nadmiar mocy, Ragnaros Władca Ognia czy Ukrycie. Pełna lista na oficjalnej stronie.

Najważniejszą zmianą w planach na obecny rok jest jednak rezygnacja z przygód, czyli dodatków wprowadzających około 40 kart oraz potyczki z bossami oraz inne atrakcje.

Do tej pory rok w Hearthstone wyglądał następująco: pełne rozszerzenie wprowadzające około 130 kart na początku roku, przygoda z ok. 45 kartami w połowie roku i kolejne rozszerzenie z ok. 130 kartami pod koniec roku.

Rok Mamuta modyfikuje te plany i zapewni „tylko” trzy dodatki liczące około 130 jednostek i czarów każdy, po jednym w drugim, trzecim i czwartym kwartale.

„W ramach uzupełnienia, zaoferujemy darmowe, opcjonalne, tematyczne misje dla pojedynczego gracza, które pomogą rozwinąć historię gry oraz dostarczą ciekawych wyzwań” - zapewnia Blizzard.

W tygodniach poprzedzających premierę pierwszego rozszerzenia twórcy szykują też nagrody za codzienne logowanie - pył, złoto i pakiety z rozszerzeń - oraz kilka innych niespodzianek, jak Maiev Pieśń Cienia - nowy model łotrzyka.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze