Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Blizzard zwraca pieniądze za najbardziej kontrowersyjną kartę Hearthstone

Po jej osłabieniu.

Blizzard wywołał w ubiegłym miesiącu spore kontrowersje, łamiąc odwieczną tradycję i oferując kosmetyczny upgrade karty w Hearthstone za 25 dolarów. Teraz właściwości „kartonika” dodatkowo osłabiono, dlatego też firma przygotowała zwrot pieniędzy.

Karta z Drek'Tarem - o niej mowa - szybko stała się bardzo popularna, głównie dzięki umiejętności przyzwania dwóch stronników. Według serwisu HSReplay, pojawiała się maju u 20 procent graczy.

Wszystko to mogło zachęcać do zakupu wersji diamentowej. Dotychczas karty w tej wersji kosmetycznej można było zdobyć także poprzez kończenie specjalnych zadań lub przez zbieranie wydań legendarnych, lecz nie Drek'Tara. Ten dostępny był tylko za 25 dolarów (lub za wirtualną walutę o takiej wartości).

Problemy wzięły się stąd, że studio jeszcze nigdy nie sprzedawało w ten sposób pojedynczej karty, niedostępnej do pozyskania w inny sposób. Sytuacja przełożyła się na kontrowersje i sporą falę narzekań.

Drek'Tar w wersji osłabionej

To nie wszystko. Wraz z aktualizacją 23.2.2 z ubiegłego czwartku Drek'Tar przyzywa już tylko jednego stronnika. Gracze szybko pozbyli się jednostki z talii - popularność spadła poniżej 5 procent.

Przeczuwając kolejne narzekania, Blizzard ogłosił więc, że jeśli kupiliśmy diamentową wersję i posiadaliśmy ją w chwili publikacji łatki, otrzymamy automatycznie 3 tys. złota. To całkiem spora suma, odpowiadająca około 35-40 dolarom. Zachowamy też osłabiony „kartonik”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze