Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hearthstone bez starszych kart w nowym trybie standardowym

Spore zmiany w karciance.

Blizzard ogłasza spore zmiany w grze karcianej Hearthstone: Heroes of Warcraft, wprowadzając między innymi nowy tryb standardowy, zawierający wyłącznie nowe karty.

Startuje rok Krakena

Zmiany zostaną wprowadzone wiosną tego roku, gdy ukaże się nowe rozszerzenie. W trybie standardowym pozostaną jedynie „kartoniki” z 2015 i 2016 roku, oraz pakiet standardowych i bazowych jednostek i czarów.

Tym samym nie skorzystamy z kart wprowadzonych we wcześniejszych dodatkach: Klątwa Naxxramas oraz Gobliny vs Gnomy.

Podobna zmiana czeka nas co roku, a Blizzard zapewnia, że w ten sposób gra stanie się bardziej płynna i zbalansowana, zachęcając do eksperymentów z nowymi jednostkami i możliwościami.

Nowy format będzie dostępny w towarzyskich wyzwaniach, trybie rankingowym i rozrywkowym. Nie będzie miał wpływu na Arenę, grę solo i Przygody.

Tryb standardowy - zgodnie z nazwą - stanie się w zamyśle twórców... standardowym sposobem na zabawę w Hearthstone. Starsze karty jednak nie znikną i tytuł - w formie, jaką znamy dzisiaj - pojawi się w trybie Diczy. Nadal będziemy mogli zdobywać tu złoto, a obie opcje zabawy dostaną osobne rankingi.

„Planujemy wykorzystać nowy rok jako okazję do ponownej oceny niektórych kart z talii podstawowej i klasycznej, w tym także kart klasowych, i wprowadzić pewne poprawki, które braliśmy pod uwagę od dłuższego czasu” - zwiastuje Blizzard.

Inne planowane zmiany to więcej miejsca na talie (maksymalnie osiemnaście). Więcej szczegółów i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znaleźć można na oficjalnej stronie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze