Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo Infinite - misja Upadek: okręt wojenny Gbraakon

Początek gry, jak znaleźć most i zniszczyć statek.

Gdy rozpoczniesz nową grę w Halo Infinite, na początku obejrzysz scenkę wprowadzającą, w której Master Chief wpadnie w spore tarapaty. Zostaniesz jednak uratowany i trafisz na pokład Pelikana.Kiedy po raz pierwszy przejmiesz kontrolę nad postacią, możesz tylko się rozglądać. Spójrz tam, gdzie pilot trzyma latarkę (1).

Znajdź mostek

Po chwili zacznie się kolejna scenka, po której trafisz na okręt wojenny Gbraakon. Wciśnij Z na klawiaturze lub d-pad w dół na padzie - w ten sposób skanujesz otoczenie. Podświetla się na przykład broń, którą możesz zebrać oraz oznaczony zostaje kierunek do celu (2) misji.

Przedostań się kawałek do przodu. Użyj tutaj wyrzutni linki z hakiem, by dostać się na górę. Zwróć uwagę, że gdy w środku celownika pojawia się mały, żółty okrąg (3), oznacza to, że wycelowałeś dobrze i bohater przyciągnie się do danego miejsca.

Gdy przyciągniesz się na wyższy poziom, trafisz na pierwszych wrogów typu Grunt (4). To najsłabsi przeciwnicy, jakich spotkasz. Wystarczy jeden strzał w głowę, nawet z pistoletu, by się ich pozbyć.

Pokonaj ich i przejdź drzwiami po lewej stronie. Zejdź na niższy poziom i pokonaj kolejną grupę. Udaj się kolejnymi drzwiami prosto, a po scence zaatakuje cię szarżujący Brute. Strzelaj w głowę, zanim do ciebie dobiegnie. Możesz też wysadzić pojemnik wybuchowy (5), by zadać obrażenia Wygnanemu.

Idź dalej prosto, w komnacie z hologramem możesz uzupełnić zaopatrzenie. Wyjdź jedynymi drzwiami i podążaj korytarzem, pokonując podstawowych wrogów. Dotrzesz do hangaru. Musisz tu użyć wyrzutni linowej, by przedostać się na drugą stronę. Strzel po prostu w podłogę (6).

Dalej idź prosto, pokonaj przeciwników i dotrzesz do windy (7), z której wybiegnie dwóch wrogów. Przejażdżka windą trochę potrwa. Gdy z niej wyjdziesz i otworzą się drzwi, zacznie cię atakować spora grupa wrogów (8), więc użyj granatów (G na klawiaturze lub LB na padzie).

Następnie idź kolejnymi drzwiami w lewo. Teraz czeka cię kilka korytarzy i pomieszczeń z przeciwnikami, gdzie na końcu trafisz na przejście na piętro (9), a tam kolejne drzwi, które zaprowadzącię już na most - czyli na mostek. Zacznie się scenka.


Rury chłodnicze i ucieczka

Po scence masz chwilę, zanim wrogowie cię zobaczą. Chwyć jeden z żółtych zbiorników leżących obok i rzuć nim we wrogów, albo zaatakuj w tradycyjny sposób. Musisz zlikwidować wszystkich i dotrzeć do przełącznika (10).

Spróbuj użyć przełącznika, a okaże się, że musisz zniszczyć dwie rury chłodnicze. Użyj skanu, by je podświetlić (11). Na szczęście obie są blisko. Kolejni wrogowie przybędą, by ci przeszkodzić. W rury wystarczy strzelać, by się rozpadły.

Po zniszczeniu rur wracaj do panelu sterowania. Musisz użyć dźwigni (12), by przeciążyć silniki. Zacznie się kolejna scenka.

Po scence musisz po prostu uciekać we wskazanym przez ikonę misji kierunku (13). Nie musisz nawet strzelać do wrogów w korytarzach, bo zostaną oni najczęściej zabici przez różne wybuchy.

W końcu dotrzesz do szybu windy - zeskocz na dół. Kucnij, by wyjść z szybu, a kolejne drzwi zaprowadzą ci do hangaru. Tym razem musisz używać linki i skakać po kolejnych obiektach, by przedostawać się dalej. Celuj po prostu w płaskie powierzchnie, by się do nich przyciągać.

Na końcu dotrzesz do wyjścia z hangaru (14). Będzie tam trochę wrogów, ale też zostaną zmieceni wybuchami. Przeskocz do mniejszego pomieszczenia i biegnij korytarzem dalej, a na końcu zacznie się scenka.

Gratulacje, właśnie zaczęła się twoja przygoda w Halo Infinite.

Następnie: Halo Infinite - misja Upadek: Podpokład

Spis treści: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze