Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo Infinite - misja Upadek: Podpokład

Wyprawa po Broń.

Po zakończeniu etapu Okręt wojenny Gbraakon obejrzysz scenkę, po której będziesz musiał wybrać się na dryfujący w przestrzeni fragment zniszczonego pierścienia Halo. Master Chief chce zdobyć tam Broń, czyli sztuczną inteligencję wzorowaną na Cortanie.


Na tej stronie:


Znajdź Broń

Gdy zaczniesz misję, od razu musisz pokonać paru wrogów i przejść kawałek do przodu, by następnie zeskoczyć na niższy poziom (1). Uważaj, żeby nie spaść w przepaść - możesz pomóc sobie linką.

Walcząc z kolejnymi wrogami podążaj przed siebie, nie spotkasz tu żadnego trudnego przeciwnika. Za chwilę dotrzesz do drzwi (2), za którymi znajduje się większa komnata z niebieskimi, energetycznymi mostami.

Droga jest tu liniowa. Musisz iść prosto i skręcać do korytarzy po bokach (3), by przedostawać się dalej.

Dotrzesz do windy grawitacyjnej (4). Wejdź w nią, by unieść się na wyższy poziom. Dalej przez chwilę podążasz liniową trasą pustymi korytarzami, aż dotrzesz do Kolejnego obszaru z wrogami. Pamiętaj, że zawsze możesz wciskać Z lub d-pad w dół, by wyświetlić ikonę prowadzącą do celu.

Za kolejnymi drzwiami będą jeszcze jedne - a za nimi prosta droga przy artefaktach Prekursorów (5) z niebieskimi sylwetkami. Musisz tu po prostu iść prosto, aż zacznie się scenka przerywnikowa.


Źródło mocy

Po scence musisz poczekać, aż platforma, na której stoisz, dotrze do celu. Trochę to zajmie. Potem ruszaj przed siebie, pokonaj paru wrogów i wejdź przejściem, by dotrzeć na wyższy poziom, gdzie trafisz na panel sterowania (6).

Panel jest nieaktywny, ale wystarczy, że zejdziesz niżej i weźmiesz źródło mocy (7), by włożyć ją do panelu. Udaj się potem mostem świetlnym do przodu, a zacznie się scenka.

Po filmiku ruszaj przed siebie przez drzwi i dalej, a trafisz do kolejnej dużej komnaty, przez którą musisz się przedostać prosto, pokonując wrogów. Zbuduj most używając panelu (8), a pojawią się kolejni wrogowie. Przedostań się do korytarza za nimi.

Gdy dotrzesz do komnaty z wyłączoną windą, użyj linki, by dostać się na górę (9), gdzie był jeden wróg, by wziąć źródło mocy i zasilić panel windy.

Po wyjściu z windy idź w stronę celu paroma pustymi korytarzami, aż trafisz na ciało Spartanina (10), przy którym podniesiesz ulepszenie osłony. Dalej trafisz do komnaty z kolejnymi przeciwnikami.


Pokonaj Tremoniusa

Na końcu komnaty jest terminal windy (11). Gdy go aktywujesz, okaże się, że nie działa. Wystarczy jednak udać się przez drzwi i dalej, by za świetlnym mostem znaleźć źródło mocy.

Wróć do panelu windy i aktywuj go, a na dół zjedzie miniboss - Tremonius. Pojawi się też więcej przeciwników, w tym z nieco bardziej wytrzymałymi, żółtymi tarczami. Pamiętaj o korzystaniu ze stojaków z bronią (12), by zawsze mieć czym walczyć.

Wszelkie bronie energetyczne są najlepsze do zwalczania osłon i tarcz wrogów, w tym bossa. Używaj więc ich najpierw. Możesz też rzucać pojemnikami (13) z niebieską substancją - te działają świetnie właśnie na tarcze.

Gdy zniszczysz tarcze wroga, symbolizowane białym paskiem nad paskiem zdrowia, przełącz się najlepiej na broń kinetyczną - swój podstawowy karabin. Tremonius używa wyrzutni energetycznych granatów, więc stale się poruszaj, by nie stać w miejscu i nie stanowić łatwego celu.

Po pokonaniu przeciwnika aktywuj windę (14), by wjechać na powierzchnię, do posterunku.

Następnie: Halo Infinite - misja Upadek: Posterunek Tremoniusa

Spis treści: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Halo Infinite - misja Upadek: okręt wojenny Gbraakon

O autorze
Komentarze