Skip to main content

Hades 2 ma już 97% pozytywnych recenzji na Steamie. To może być najlepszy sequel ostatnich lat

Choć Polacy mogą narzekać na cenę.

Hades 2 zadebiutował wczoraj znienacka w fazie wczesnego dostępu i potrzebował zaledwie kilkunastu godzin, by podbić serca graczy. Tytuł może się pochwalić niemal perfekcyjnymi ocenami, choć Polacy mają powód do narzekań.

Zaczynając jednak od dobrych wieści: wyczekiwany sequel zebrał już ponad 6000 recenzji na Steamie, w tym aż 97% pozytywnych. Większośc z nich wystawiono po ok. 4-5 godzinach rozgrywki, więc gracze nie zapoznali się jeszcze z pełną zawartością gry, ale pierwsze wrażenie musiało być bardzo udane.

W większości tekstów pojawiają się pochwały w stronę angażującej pętli rozgrywki, świetnej oprawy audiowizualnej i unikalnego klimatu wprost z greckiej mitologii, ale nie brakuje też bardziej oryginalnych recenzji:

  • Po pierwszej śmierci spędziłem 10 minut na głaskaniu żaby. Daję 10/10
  • To gra wystarczająco podobna, aby była warta swojej ceny, a także wystarczająco inna, aby były warta twojego czasu
  • Jakimś cudem gra z wczesnego dostępu stworzona przez ok. 20 osób jest bardziej dopracowana niż większość gier AAA
  • Przez przypadek spędziłem w niej 11 godzin bez żadnej przerwy
  • Tak jak rekiny nie potrafią wspinać się na drzewa, tak zakup Hades 2 nie może być złą decyzją
Chętnych do grania nie brakuje.

Wyższa cena w Polsce

Są też niestety gorsze wieści. Okazuje się bowiem, że Hades 2 w Polsce jest droższy niż na niemal każdym innym rynku (więcej zapłacą jedynie Szwajcarzy). Choć cenę gry wyznaczono na 29,99 dolarów (ok. 120 zł), polscy gracze muszą wydać na Steamie 138,99 zł. Wciąż jest to raczej niewielki wydatek jak na tak udaną produkcję, ale różnica niemal 20 zł może być bolesna. Odpowiedzialność w tej kwestii leży jednak po stronie Valve, a nie deweloperów z Supergiant Games.

Wracając do mniej dołujących wieści, Hades 2 powinien pozostać w fazie wczesnego dostępu do końca roku. Twórcy wstrzymują się od podania terminu premiery pełnej wersji. Grę znajdziemy także na Epic Games Store.

Podczas wczesnego dostępu planujemy co kilka miesięcy wydawać dużą aktualizację, zawierającą nowe funkcje i zawartość, a wkrótce po niej łatki naprawiające wszelkie błędy. Pierwszą z tych głównych aktualizacji planujemy wydać jeszcze w tym roku” - napisano na Steamie.

Read this next