Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gwint: Gra Karciana - poziomy doświadczenia, rangi i nagrody

Wszystko związane ze zwycięstwem i awansami.

Na tej stronie naszego poradnika poruszymy kilka kwestii związanych z przejściem na wyższe poziomy doświadczenia, otrzymywaniem nagród różnego typu i zwiększaniem rangi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zachęcamy do zadawania nam pytań w sekcji komentarzy na dole strony lub głównej stronie solucji.


Poziom doświadczenia

Podczas grania w Gwinta w trybie Potyczki oraz w trakcie rozgrywek rankingowych będziesz zdobywać punkty doświadczenia. Są one przyznawane po zakończeniu meczu. Gracz który przegrał spotkanie otrzymuje ich mniej niż zwycięzca. Punkty pozwalają na awanse na kolejne poziomy doświadczenia. Tych w grze do osiągnięcia jest aż 100.

Identycznie jak w innych grach rozpoczynasz przygodę na pierwszym poziomie. Do następnego potrzebujesz 400PD. Potrzebną ilość zdobędziesz wygrywając cztery mecze. Każdy kolejny poziom będzie wymagał 100PD więcej niż poprzedni, tj. 3 poziom - 500PD, 4 poziom- 600PD, i tak dalej.

Nagrody otrzymywane za zdobyte poziomy.

Za awanse przyznawane są nagrody. W większości przypadków są to Fragmenty kart oraz Beczki z kartami. Za osiągnięcie niektórych poziomów są jednak inne premie, przykładowo na trzecim otrzymujemy zdolność niszczenia niepotrzebnych kart z naszej kolekcji, a na dziesiątym odblokowujemy grę rankingową.


Nagrody codzienne

Niezależnie od punktów doświadczenia, w Gwincie są przyznawane nagrody za wygrane rundy. Postęp w zdobyciu głównych nagród pokazywany jest po zakończonym spotkaniu w formie zapełniającego się paska. Kiedy zostanie on całkowicie zapełniony, przyznawana jest stała nagroda, przeważnie pokaźna ilość złota.

Gra nagradza też wygrywanie rund w przegranych spotkaniach.

Ponadto każde dwie wygrane rundy zapewniają jakiś prezent. Jest on losowo wybierany spośród 15x Fragmentów kart, 15x złota, 15x Pyłu meteorytowego lub karty. W przeciwieństwie do opisanych wcześniej punktów doświadczenia, wygrane rundy są codziennie resetowane.

Rundy naliczają się podczas grania w trybie Potyczki oraz podczas gier rankingowych. Nie zyskamy ich grając z przyjacielem lub komputerem.


Ranga

Podczas rozgrywek rankingowych zdobywamy i tracimy punkty, w zależności od naszych wyników. Zgromadzenie odpowiedniej liczby skutkuje zdobyciem nowej rangi, co wiąże się z otrzymaniem nagród. Są to zazwyczaj beczki. Możemy otrzymać też nowe ramki do naszego portretu.

Kolorem niebieskim zaznaczona jest zajmowana przez nas pozycja.

Nawet jeżeli stracimy punkty, nigdy nie możemy stracić rangi, po prostu będziemy potrzebować o wiele więcej punktów do zdobycia kolejnej.


Spis treści: Gwint: Gra Karciana - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też: Gwint: Gra Karciana - interfejs i przebieg starcia


Nagrody sezonowe

Po zakończeniu sezonu rankingowego przyznawane są dodatkowe nagrody w zależności od osiągniętej rangi. Są one bardzo bogate, gdyż dostajemy nawet kilkanaście beczek z kartami. Sezony prawdopodobnie będą trwać około dwóch miesięcy, niestety twórcy nie ogłosili, kiedy zakończy się aktualny sezon. Pozostaje więc grać i cierpliwie czekać.

O autorze

Adam Thiem

Contributor

Komentarze