Skip to main content

Guardians of the Galaxy - zbiórka: ożywienie sojuszników

Jak aktywować zbiórkę, wybór odpowiednich kwestii dialogowych.

W trakcie walki w grze Strażnicy Galaktyki twoja drużyna może zostać powalona przez wroga. Wtedy z pomocą przychodzi mechanika zbiórki. Z tej strony dowiesz się jak ją aktywować i które kwestie dialogowe wybrać, by odnieść najlepszy rezultat.

Podczas większych walk i starć z bossami, twoi towarzysze mogą zostać powaleni na ziemię. Pojawi się wtedy przy nich stosowna ikonka (1) i będą oni na chwilę wyłączeni z walki.

W prawym dolnym rogu ekranu zacznie zapełniać się wskaźnik (2). Gdy będzie pełny, będziesz mógł aktywować zbiórkę wciskając wskazany klawisz (3).

Uruchomi to krótką scenkę, podczas której postacie będą wypowiadać różne kwestie. Zwróć na nie uwagę - od nich bowiem zależy to, jaką opcję dialogową wybierzesz za kilka sekund. Zawsze możesz wybrać pomiędzy dwoma opcjami (4).

Od wyboru zależy to, jaki efekt osiągniesz. Po zbiórce drużyna zawsze zostanie ożywiona, a twoja postać otrzyma premię do zadawanych obrażeń. Jeśli wybierzesz dobrą opcję dialogową (związaną ze wspomnianymi kwestiami postaci), premię do obrażeń zyskają także sojusznicy, co znacząco ułatwi starcie - szczególnie z bossami. Zła opcja nie jest związana z żadną karą.

Następnie: Guardians of the Galaxy - bajery: ulepszenia Star-Lorda, warsztat

Spis treści: Guardians of the Galaxy - Poradnik, solucja

Poprzednio: Guardians of the Galaxy - wizor: podświetlanie i skanowanie

Zobacz także