Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Guardians of the Galaxy - umiejętności: punkty, odblokowanie

Jak zdobywać punkty umiejętności i odblokowywać zdolności postaci.

Na początku gry Strażnicy Galaktyki twoje postacie będą dysponować pojedynczą umiejętnością specjalną. Możesz odblokować kolejne zdolności w trakcie rozgrywki - co wyjaśniamy na niniejszej stronie.

By móc odblokować nowe zdolności musisz wpierw zdobyć punkty. Te otrzymasz za każdorazowe zapełnienie paska doświadczenia - za co nagrodzony zostaniesz 1 punktem.

Jeśli nie wiesz jak działa ta mechanika, zajrzyj na stronę doświadczenie: poziomy, jak zdobywać gdzie szczegółowo ją opisujemy.

Po zdobyciu punktów otwórz menu i wciśnij przycisk zdolności (1), by otworzyć ekran umiejętności specjalnych.

Tutaj znajdziesz listę zdolności (2) do odblokowania. Jak wspomnieliśmy, każda postać posiada pierwszą zdolność od początku rozgrywki, a za zarobione punkty możesz odblokować kolejne. Jeśli masz odpowiednią ilość punktów umiejętności (3), wskaż intersującą cię zdolność, a następnie przytrzymaj przycisk Odblokuj (4).

Niektóre zdolności wymagają jednego punktu, kolejne mogą kosztować ich dwa bądź trzy. Ostatnia, czwarta zdolność, odblokowuje się automatycznie w odpowiednim momencie rozgrywki. Dla Star-Lorda jest to rozdział 10, Rocket zyska swoją w trakcie 11, Drax i Gamora w 12, a Groot w czasie rozdziału 14.

Spis treści: Guardians of the Galaxy - Poradnik, solucja

Poprzednio: Guardians of the Galaxy - doświadczenie: poziomy, jak zdobywać

Read this next