Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 rozgrywa się w fikcyjnym Miami i pozwoli zagrać kobietą - informuje Bloomberg

Bonnie i Clyde jako inspiracja.

Serwis Bloomberg informuje nieoficjalnie, że GTA 6 zaoferuje historię w stylu Bonnie i Clyde'a, pozwalając wcielić się w dwójkę głównych postaci - w tym w kobietę, po raz pierwszy od czasów GTA 1.

Opisywana bohaterka będzie latynoską, co ma pasować do miejsca akcji, które ma stanowić fikcyjną wersję Miami. Nie sprecyzowano, czy mowa o dobrze znanym Vice City, czy też o całkiem nowej miejscówce. Projekt nosi rzekomo nazwę kodową Project Americas, ujawnioną już kilka lat temu.

Z wieści opublikowanych przez popularnego Jasona Schreiera wynika, że produkcja ma rozwijać się wraz z upływem czasu już po premierze, rozszerzana o kolejne miasta i okolice, co brzmi jak idealne wsparcie pod tryb online. Już teraz świat ma być jednak ogromny, oferując zwłaszcza dużo więcej wnętrz budynków.

Co z datą premiery? Źródła Bloomberga sugerują, że nie ustalono jeszcze konkretnej daty, lecz mowa najwyraźniej o „co najmniej” dwóch latach prac. Winne jest podobno wolniejsze tempo, jakie wynika po części z wprowadzonych w Rockstarze zmian, mających na celu zmniejszenie nadgodzin i ogólne polepszenie warunków.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Grand Theft Auto 6

PS5, Xbox Series X/S

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze