Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 żartuje ze współczesnych strzelanek

Coś dla miłośników shooterów: „Sprawiedliwa Rzeźnia 7”, autorstwa studia Misfire Games.

Seria Grand Theft Auto zawsze pełna była satyrycznych nawiązań do popkultury. Nie inaczej jest w przypadku GTA 5. W jednej z reklam w grze twórcy żartują ze współczesnych strzelanek FPS.

Satyryczną produkcję zatytułowano Righteous Slaughter 7: The Art of Contemporary Killing (ang. Sprawiedliwa Rzeźnia 7: Sztuka Współczesnego Zabijania), a za produkcję „odpowiada” studio Misfire Games (ang. Niewypały). Tytuł reklamowany jest jako „jedyna w swoim rodzaju strzelanka (poza Righteous Slaughter 6, które ukazało się 3 miesiące temu).”

Poniżej reklama, zaprezentowana w - jak dziwnie by to nie brzmiało - „wirtualnym Internecie”, który znajduje się w świecie gry. Przygotowano nawet fragmenty rozgrywki z fikcyjnej strzelanki.

„Rebelianci zabijają sieroty. Mają paraliżujący gaz i bombę atomową. Historia rozgrywa się na wrzuconych razem mapach z trybu multiplayer, żebyśmy zdążyli z premierą” - czytamy w opisie produktu.

Misje obejmują między innymi Australia Attack, gdzie „w rytm muzyki z lat 70. zabijamy kangury uzbrojone w granaty” i Hippie Holocaust, w którym „liberałowie protestują przed rzeźnią, produkującą pyszne hamburgery. Pokaż im prawdziwe znaczenie słowa rzeźnia.”

Inne opcje to gra sieciowa i zapowiedziane już dodatki DLC. „Kup usprawnienia, by pokonać graczy z większymi umiejętnościami, ale mniejszymi zasobami gotówki - tak jak w prawdziwym życiu.”

Premiera GTA 5 już jutro. Righteous Slaughter 7 - niestety - nigdy nie pojawi się na sklepowych półkach. A może ukazuje się co roku?

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły