Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 i Red Dead Redemption 2 z kolejnymi milionami sprzedanych egzemplarzy

Popularność gier nie słabnie.

Take-Two ujawniło nowy raport finansowy, w ramach którego przedstawiono zaktualizowane wyniki sprzedaży flagowych gier Rockstara - GTA 5 i Red Dead Redemption 2.

Do końca marca 2022 gangsterska produkcja rozeszła się w 165 milionach egzemplarzy. To o 5 milionów więcej w porównaniu do rezultatów, które przedstawiciele wydawcy podawali w lutym. Niewykluczone, że na wzrost zainteresowania wpływ miała premiera tytułu na PS5 i Xbox Series X/S, ale nie podano danych dotyczących next-genowej edycji pozycji.

Nieznane są również wyniki osiągnięte przez GTA: The Trilogy The Definitive Edition, czyli pakietu remasterów trzech starszych odsłon. Cała seria Grand Theft Auto znalazła jednak łącznie ponad 375 milionów nabywców.

Natomiast Red Dead Redemption 2 sprzedało się w 44 milionach egzemplarzy, a więc o milion więcej niż podawano w lutym. W sumie wszystkie odsłony cyklu rozeszły się w 67 milionach kopii.

W czwartym kwartale roku finansowego przychody Take-Two wyniosły 930 milionów dolarów (wzrost o 11 procent względem poprzednich dwunastu miesięcy), z czego aż 64 procent pochodzi z mikrotransakcji. Firma wygenerowała też 110 milionów dolarów zysków, co jest spadkiem niemal o połowę.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze