Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry z PS3 są już w sklepie na PS5. Wsteczna kompatybilność coraz bliżej?

Tytułów nadal jednak nie można kupić.

W cyfrowym sklepie z poziomu PS5 zaczęły pojawiać się gry z PS3, co może sugerować, że Sony przygotowuje się do wdrożenia wstecznej kompatybilności ze starszymi konsolami.

Do tej pory produkcje z PlayStation 3 wyświetlały się w katalogu PS Store, ale karty katalogowe kierowały do oferty PS Now - usługi streamingowej, która pozwala uruchamiać tytuły z poprzednich platform. Serwis nie jest jednak dostępny w Polsce.

Jak pisze VGC, teraz zauważono, że w cyfrowym sklepie na PS5 pojawiło się kilka gier z PS3. Dostrzeżono między innymi Dead or Alive 5, Bejeweled oraz dwie części Prince of Persia - Piaski Czasu i Dwa Trony. Przy każdej widnieje cena, ale na razie nie można dokonać zakupu, choć jest opcja dodania pozycji do listy życzeń.

Produkcje nie są widoczne w PS Store z poziomu przeglądarki na komputerach. Niewykluczone więc, że wszystko jest efektem błędu, ale internauci spekulują, że dodanie tytułów z PlayStation 3 może być elementem przygotowań do wdrożenia wstecznej kompatybilności ze starszymi konsolami Sony.

To o tyle prawdopodobne, że niedawno japoński koncern złożył wniosek o rejestrację patentu poświęconego wspomnianej opcji. Ponadto nieoficjalne wieści Bloomberga wskazują, że dostęp do gier z PS1, PS2, PS3 i PSP będzie częścią Spartacus - usługi projektowanej jako odpowiednik Xbox Game Pass. Tytuły uruchamiane byłyby poprzez chmurę i streaming.

Przypomnijmy, że PS5 posiada wsteczną kompatybilność, ale wyłącznie z grami wydanymi na PlayStation 4.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze