Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Graveyard Keeper - punkty technologii: jak szybko zdobywać

Odblokuj nowe schematy w drzewku technologii.

W grze Graveyard Keeper chcąc odblokować nowe schematy budowy i Perki – zwiększające szybkość i wydajność pracy bohatera – musisz zbierać punkty technologii. W trakcie gry każde zajęcie, którego się podejmiesz, generować będzie punkty technologii dla jednej z trzech kategorii, opisanych poniżej.


Na tej stronie:


Badania

Najwygodniejszą metodą zdobywania punktów nauki jest korzystanie ze stołu badawczego pod kościołem. Możesz zbadać jednokrotnie dowolny przedmiot z ekwipunku. Rośliny dostarczą punktów zielonych, materiały i narzędzia – czerwonych, zaś przedmioty sakralne oraz części ciała pozyskane z trupów – niebieskie.

Do badań wymagane są punkty nauki: zdobędziesz je przetwarzając na stole papier. Wyprodukujesz go m.in. ze skóry pozyskanej z trupów. Dodatkowo wymagana jest Wiara, którą otrzymasz po odprawieniu Mszy. Lepsze kazania zapewniają większe ilości Wiary, ale wymagają wyższego poziomu kościoła (ilość krzyżyków), by kazanie powiodło się.


Punkty czerwone

Związane są z rzemiosłem, a więc wytwarzaniem przedmiotów z kamienia, drewna i żelaza oraz pozyskiwaniem surowców. Zdobędziesz dużo punktów wytwarzając deski czy gwoździe. Im bardziej złożony obiekt, tym więcej punktów.


Punkty zielone

Generowane są za pracę z roślinami: produkcja żywności, uprawa roślin, zbieranie grzybów czy jagód. Łowienie ryb bądź hodowla pszczół także dostarczy sporo punktów.


Punkty niebieskie

Są to punkty szeroko pojętej nauki. Na początku trudno je pozyskać – najwygodniejsza opcja to skorzystanie ze stołu badawczego i badanie części ciała. Później otrzymasz punkty za tworzenie złożonych dekoracji cmentarza i wyposażenia kościoła.

By produkować złożone zdobienia odblokuj Rzeźbienie w kamieniu z zakładki Budownictwo i kolejne pozycje w zakładce Teologia, zawierające mury i rzeźby z kamienia bądź marmuru.

Otrzymasz niebieskie punkty także za pisane tekstów i kazań, do czego potrzebować będziesz tuszu i pióra – możesz je zakupić u Astrologa. Jest to także poboczna forma zarobku, bowiem kazania możesz sprzedać biskupowi.

Następnie: Graveyard Keeper - olej: jak zdobyć i wytworzyć

Spis treści: Graveyard Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Graveyard Keeper - szybka podróż, skróty i bieganie

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Graveyard Keeper

Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze