Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grafik CD Projektu w konkursie na polski samochód elektryczny

Prawie jak Cyberpunk 2077.

Sebastian Nowak za dnia projektuje pojazdy w studiu CD Projekt Red, lecz w wolnych chwilach zastanawia się nad tym, jak powinien wyglądać polski samochód elektryczny.

Jak informuje serwis Forsal, jury specjalnego konkursu przeprowadzonego przez spółkę Electromobility Poland wręczyło aż cztery równorzędne nagrody. Jedną otrzymał właśnie Nowak.

Jak wynika z opisu, grafik oparł się o prototyp polskiego samochodu Beskid 106 z lat 80. XX wieku, który „zbudowali inżynierowie Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsko-Białej, jednak nigdy nie wszedł on do masowej produkcji”.

Sebastian Nowak od wielu lat związany jest z polskim rynkiem gier wideo. Zaczynał od „dodatkowego modelowania” na potrzeby przerywników filmowych w strzelance Painkiller z 2004 roku.

Następne było niemieckie Sunrise: The Game, a potem pozycja głównego artysty przy licencjonowanym M&M's Kart Racing na sprzęt Nintendo, wyprodukowanym przez Frontline Studios z Bydgoszczy.

Później Nowak znalazł już zatrudnienie w CD Projekt Red, pomagając przy Wiedźminie 2. Do największego polskiego studia powrócił w 2013 roku, zajmując stanowisko grafika środowiska przy Wiedźminie 3.

Obecnie deweloper jest starszym artystą pojazdów, co może sugerować tylko jedno - Cyberpunk 2077, gdzie samochody elektryczne powinny już być standardem. Jednocześnie jest głównym projektantem w firmie Triggo, zajmującej się takimi pojazdami w prawdziwym świecie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze