Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze oszukali system zapisów w Returnal

Znaleziono sposób na wznowienie rozgrywki po śmierci.

Niedawno twórcy Returnal wprowadzili do gry oczekiwaną opcję zapisu rozgrywki. Fani znaleźli jednak sposób na wykorzystanie funkcji niezgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

System pozwala zachować zabawę, by można było wyłączyć produkcję lub konsolę bez obawy o przerwanie aktualnego cyklu i utraty zgromadzonego wyposażenia. Save tworzy jednorazowy punkt zatrzymania, który jest kasowany po wznowieniu przygody, więc ewentualna śmierć oznacza konieczność rozpoczęcia kolejnej próby od początku.

Gracze odkryli jednak, że można oszukać mechanizm w taki sposób, by można było wczytywać dany zapis rozgrywki wielokrotnie - także w przypadku zgonu bohaterki. Jak pisze dziennikarz serwisu Inverse, wystarczy wgrać zapis na serwer w chmurze i po porażce pobrać plik na PS5.

Korzystanie z metody może okazać się żmudnym procesem, aczkolwiek w znaczny sposób ułatwia zmagania, ponieważ użytkownicy nie muszą po każdej śmierci rozpoczynać nowego cyklu.

Nie wiadomo, czy twórcy ze studia Housemarque postanowią w jakiś sposób ograniczyć lub zablokować możliwość używania wspomnianego sposobu. Niewykluczone jednak, że to niemożliwe, ponieważ musieliby wyłączyć funkcję przechowywania save'ów w chmurze, co jest mało prawdopodobne.

Przypomnijmy, że funkcja zapisywania zabawy ma pewne limity - zachować rozgrywki nie można w trakcie walki z bossem i intensywnych starć oraz podczas przerywników filmowych.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze