Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duża aktualizacja Returnal pozwala zachować postępy

Jest też tryb fotograficzny.

  • Returnal doczekało się dużej aktualizacji
  • Patch pozwala „wstrzymać” rozgrywkę
  • Jest też tryb fotograficzny

Choć Returnal ukazało się w kwietniu obecnego roku, dopiero teraz twórcy wprowadzają funkcję, o którą gracze prosili niemal od dnia premiery - możliwość wstrzymania rozgrywki.

Spora aktualizacja - oznaczona numerem 2.0 - wprowadza bowiem opcję Suspend Cyckle. Ta pozwala wyłączyć konsolę, by później wrócić do zabawy bez konieczności zaczynania od początku, co było często krytykowane w podstawowej wersji produkcji.

„Struktura gry pozostaje bez zmian, więc nie jest to tradycyjny zapis rozgrywki. Poprzez zawieszenie cyklu, Returnal tworzy po prostu punkt zatrzymania. Gdy wrócimy do zabawy, punkt ten zostaje usunięty i nie możemy więcej z niego skorzystać” - wyjaśniają twórcy na oficjalnym blogu.

Są też inne ograniczenia, wszystkie dość rozsądne: brak możliwości zawieszenia rozgrywki w czasie walki z bossem, w przerywniku filmowym lub podczas intensywnej walki. Wszystko to w celu „podtrzymania odpowiedniego tempa i poziomu wyzwania” - napisano.

Inną wprowadzoną w aktualizacji funkcją jest tryb fotograficzny. Ten przypomina rozwiązania tego typu za innych gier wideo: w (niemal) dowolnym momencie możemy zatrzymać rozgrywkę, by wykonać zrzut z ekranu. Nie brakuje przeróżnych filtrów i innych dodatkowych opcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze