Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze masowo wracają do Dragon’s Dogma. Efekt zapowiedzi sequela

Pomaga też przecena.

Ponad 6,5 tysiąca osób grało w weekend w Dragon’s Dogma na Steamie. To najlepszy wynik od czasu premiery wersji PC w styczniu 2016 roku, ponad sześć lat temu.

Jak ujawnia serwis SteamDB, w niedzielę licznik wskazał dokładnie 6582 użytkowników zalogowanych jednocześnie. To rezultat podobny do Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge, które jest przecież całkiem nową premierą.

Nagły wzrost popularności jest zapewne związany z zapowiedzią długo oczekiwanego sequela. Nie bez znaczenia jest z pewnością także spora przecena. Połączenie gry akcji i RPG kosztuje skromne 20 złotych, co stanowi obniżkę o 84 procent.

Jeśli o kontynuacji mowa, Dragon’s Dogma 2 zapowiedziano pod koniec ubiegłego tygodnia, podczas streamu świętującego 10-lecie „jedynki”. Nie znamy niestety zbyt wielu szczegółów, poza faktem, że deweloperzy bazują na technologii RE Engine.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze