Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra o strzelaniu do Pokemonów usunięta na żądanie Nintendo

Gracze nie zapolują na Pikachu.

Zaprezentowana w zeszłym tygodniu strzelanka o polowaniu na Pokemony została skasowana, najprawdopodobniej na żądanie Nintendo. Z sieci usunięto niemal wszystkie materiały wideo z gry.

Według informacji podanych przez portal Kotaku, materiały wideo z produkcji usunięto z YouTube oraz Twittera na podstawie zgłoszenia o naruszeniu praw autorskich, wystosowanym przez The Pokemon Company. Jedyne miejsce, gdzie wciąż można znaleźć fragment gameplayu, to wątek o grze na Reddicie.

Tak miał wyglądać „Pokemon FPS” (źródło: Reddit)

Chociaż twórca o pseudonimie Dragon nie wydał na ten moment oświadczenia o zaistniałej sytuacji, to projekt najprawdopodobniej nie będzie kontynuowany.

Przypomnijmy, że „Pokemon FPS” miał być pierwszą z serii wydawanych co miesiąc darmowych gier niezależnych. Nietypowy koncept polowania z bronią palną na urocze stworki spotkał się z dużym zainteresowaniem graczy, zdobywając w mediach społecznościowych tysiące obserwujących w ciągu kilku dni.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze