Skip to main content

Gotham Knights - kim gramy, jakie postacie są dostępne

Bohaterowie gry.

Gotham Knights stanowi ciekawe spojrzenie na kultową serię komiksów DC, ponieważ nie sterujemy tu Batmanem, a zamiast tego poznamy losy czwórki jego młodych towarzyszy. Sylwetki postaci zamieszczamy poniżej.

  • Robin - właściwie Tim Drake. Najmłodszy z członków Bat-rodziny. Pomimo młodego wieku wykazuje się wysoką inteligencją i niezwykłymi zdolnościami dedukcji, dzięki czemu jest świetnym detektywem, dorównującym pod tym względem zdolnościom swojego mistrza. Szczerze wierzy w misję Batmana i po śmierci mentora kontynuuje walkę z przestępcami, chcącymi opanować Gotham. Walczy przy użyciu rozkładanej laski.
  • Nightwing - właściwie Dick Grayson. Adoptowany syn Batmana, pełniący dawniej rolę pierwszego Robina, zanim rozpoczął samodzielną „karierę” bohatera. Jest zawsze optymistyczny, charyzmatyczny i wykazuje cechy naturalnego przywódcy. Zawsze gotowy do poświęceń, aby ratować innych. Przed poznaniem Człowieka-Nietoperza dorastał w rodzinie cyrkowców, dzięki czemu może się pochwalić ponadprzeciętnymi umiejętnościami akrobatycznymi. Jego bronią jest para pałek paraliżujących.
  • Red Hood - właściwie Jason Todd. Drugi z adoptowanych synów Bruce’a, będący początkowo następcą Graysona w roli Robina. Przed poznaniem Batmana był ulicznym rzezimieszkiem i balansowanie na granicy prawa - a nawet zabijanie wrogów, czego Wayne nigdy nie tolerował - wielokrotnie powodowało konflikty między uczniem i mentorem. Todd w pewnym momencie został zabity przez Jokera i później wskrzeszony, dzięki czemu pozyskał ponadprzeciętną siłę i wytrzymałość. Chociaż później pogodził się z Batmanem, to nigdy w pełni nie odrzucił swojej brutalnej natury. W walce korzysta z pary pistoletów.
  • Batgirl - właściwie Barbara Gordon. Córka komisarza Gordona, która po jego śmierci jest zdeterminowana walczyć o porządek w Gotham, aby poświęcenie ojca nie poszło na marne. Zawsze miała gorący temperament i starała się być w centrum akcji. Podczas konfrontacji z Jokerem szalony przestępca przestrzelił jej kręgosłup, na wiele lat przykuwając dziewczynę do wózka inwalidzkiego. Dzięki intensywnemu treningowi i rehabilitacji udało jej się odzyskać w pełni sprawność i powrócić do roli Batgirl. Do walki wybiera pałki tonfa.

W grze możemy się wcielić w każdą z czterech postaci i rozwijać umiejętności oraz ekwipunek wszystkich protagonistów. Według twórców, gracze powinni zaleźć postać najlepiej pasującą do ich stylu gry lub najbardziej odpowiednią do danego śledztwa.

Następnie: Gotham Knights - czy jest Batman

Spis treści: Gotham Knights - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Gotham Knights - czy to kontynuacja serii Batman Arkham

Zobacz także