Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gotham Knights z pierwszą łatką. Denuvo usunięte pięć dni po premierze

Twórcy pracują nad optymalizacją.

Gotham Knights doczekało się pierwszej łatki na PC, usuwającej między innymi zabezpieczenia Denuvo - choć od premiery mija dopiero sześć dni.

Patch obejmuje 230 MB i został przygotowany przez polską firmę QLOC, odpowiedzialną za konwersję na komputery osobiste. Twórcy zajęli się pomniejszymi błędami, jak niepoprawnie działającymi opcjami graficznymi i usterkami w interfejsie.

Uwagę zwraca jednak coś, czego na liście zmian i nowości nie uwzględniono - mowa właśnie o usunięciu Denuvo. Pozbywanie się kontrowersyjnych zabezpieczeń krótko po wydaniu gry nie jest większym zaskoczeniem - celem jest ochrona gry w kluczowym okresie premierowym. Wydaje się jednak, że chyba jeszcze nigdy nie postawiono na tak krótki czas - zaledwie pięć dni.

Serwis DSOGaming dodaje, powołując się na własne testy, że wyeliminowanie zabezpieczeń z Gotham Knights nie przełożyło się na zmiany w płynności działania. Tytuł nadal ma spore problemy w tej sferze, a część graczy - jak zawsze - spekulowała, że winny jest właśnie system DRM.

Dlatego też w planach są kolejne aktualizacje. „Zdajemy sobie sprawę, że zarówno na PC, jak i na konsolach doświadczanie problemów z płynnością” - napisano w ogłoszeniu na Twitterze. „Zespół ciężko pracuje nad większym patchem poprawiającym ogólną wydajność, by zaoferować jak najlepsze wrażenia”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze