Skip to main content

Gotham Knights ma skrajne oceny. Przegląd recenzji i opinii

Nie jest kolorowo.

Gotham Knights wywołało wśród krytyków dosyć mieszane uczucia. Recenzje gry wskazują na to, że otrzymaliśmy produkt w większości aspektów przeciętny, choć potrafiący czasem mile zaskoczyć.

Recenzenci w większości zgadzają się co do najbardziej nieudanych elementów gry, wypominając niesatysfakcjonujący model walki, mapę zapełnioną powtarzalnymi aktywnościami, prostą opowieść oraz przede wszystkim znikome różnice pomiędzy stylem gry bohaterów. Naszą recenzję Gotham Knights można znaleźć tutaj.

Serwis PC Gamer określił produkcję „źle poprowadzoną grą akcji, która nie potrafi zapomnieć o przeszłości. Tytuł próbuje przekonać nas o tym, że nie jest o Batmanie, jednak każda z postaci zdaje się opierać na tym samym, znanym schemacie”.

GameRant stwierdził natomiast, że „Gotham Knights oferuje satysfakcjonującą, zapętloną rozgrywkę, której brakuje jednak wielu elementów, które uczyniłyby grę świetną”.

Największym problemem fabuły gry jest to, że za bardzo próbuje wcisnąć do opowieści cały wachlarz potencjalnie podejrzanych złoczyńców, co sprawia, że ostatecznie czujemy się całkowicie zdezorientowani” - czytamy w recenzji IGN. Podsumowano także system walki, określając go „najgorszym elementem gry”.

Nawet co-op nie wydaje się zbyt przyjemny, zwłaszcza jak na grę, która reklamowana była jako fajna przygoda z kumplami” - krytykuje Rock Paper Shotgun. „Zadania typu wykonaj i powtórz sprawiają wrażenie stworzonych tylko po to, by wypełniać czas i zmuszać do grindu, który utrudnia rozrywkę jak mało co” - dodaje Gamespot.

Zalew krytyki nie oznacza jednak, że recenzenci nie docenili zalet tytułu. Większość zgodnie przyjęła, że najsilniejszą stroną gry są wiarygodne i dobrze napisane interakcje pomiędzy członkami Bat-rodziny.

Mówiąc o postaciach, są gwiazdami tego show. Interakcje pomiędzy nimi sprawiały, że chcieliśmy wykonać każdą możliwą aktywność poboczną w Belfry. Są szczere, zabawne, a każda z nich jest dobrze napisana” - chwali VGC.

Ogólne zestawienie ocen prezentuje się następująco:

  • VGC - 4/5
  • GameRant - 3,5/5
  • Game Informer - 7,3/10
  • GamingBolt - 7/10
  • PCGamesN - 6/10
  • IGN - 5/10
  • PC Gamer - 49/100
  • GameSpot - 4/10

Zobacz także