Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghostwire: Tokyo na PC i PS5 opóźnione do 2022 roku

Gra twórców The Evil Within.

  • Ghostwire: Tokyo ukaże się na początku 2022 roku
  • Grę opóźniono, by zadbać o zdrowie deweloperów i dopracować projekt

Bethesda poinformowała o opóźnieniu premiery Ghostwire: Tokyo - nowego projektu od twórców serii The Evil Within ze studia Tango Gameworks. Tytuł zadebiutuje na początku 2022 roku, choć pierwotnie miał pojawić się w październiku.

„Chcemy, by gra trafiła do waszych rąk jak najszybciej, byście mogli poznać niezapomnianą wersję nawiedzonego Tokio, nad którą ciężko pracujemy. Jednocześnie skupiamy się ochronie zdrowia wszystkich osób w Tango” - napisano w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

„Nasze nowe okienko wydawnicze pozwoli nam ożywić świat Ghostwire w taki sposób, jaki zawsze planowaliśmy. Dziękujemy za okazywaną cierpliwość, podczas gdy pracujemy, aby zaoferować wam doznania niepodobne do wszystkiego, co kiedykolwiek stworzyliśmy. Nie możemy się doczekać, by w nadchodzących miesiącach pokazać wam więcej” - dodano.

Produkcja zmierza na PC i PS5. Tytuł jest czasowym konsolowym exclusivem sprzętu Sony, więc początkowo nie pojawi się na Xbox Series X/S, choć Microsoft nie dawno przejął wydawcę gry, czyli Bethesdę. Niewykluczone, że - wzorem Deathloop - na platformie koncernu z Redmond pojawi się rok po premierze.

Ghostwire: Tokyo to tytuł FPP z akcją osadzoną w stolicy Japonii oraz fabułą koncentrującą się na tajemnicy zniknięcia części populacji wspomnianej metropolii. Nie zabraknie elementów horroru, a gracze zmierzą się między innymi z duchami i demonami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze