Skip to main content

Sony odnosi kolejny sukces na PC. Ghost of Tsushima debiutuje z klasą mimo kontrowersji

„Bardzo pozytywny” odbiór.

Kontrowersje wokół wycofania sprzedaży Ghost of Tsushima w ponad 170 krajach nie przeszkodziły grze w zaliczeniu udanej premiery na PC. Tytuł może pochwalić się „bardzo pozytywnymi” recenzjami oraz sporym zainteresowaniem wśród graczy.

Przechodząc do konkretnych wyników, od wczorajszego popołudnia pecetowy port opracowany przez Nixxes Software zebrał 85% pozytywnych ocen z ponad 4400 recenzji na Steamie. Oczywiście trudno byłoby się spodziewać krytyki w stronę fabuły i gameplayu, w których nic się przecież nie zmieniło, ale zawsze pozostawała jeszcze sprawa optymalizacji na PC. Jak widać, i ten element się udał.

Japońskiemu RPGowi akcji udało się przebić wynik pecetowego wydania Horizon Forbidden West, dobijając do ponad 57 tysięcy użytkowników grających jednocześnie. Rekord przygód rudowłosej Aloy to już „tylko” 40 tysięcy osób. Warto jednak dodać, że obie produkcje trafiły również na Epic Games Store, które nie chwali się tak chętnie statystykami.

Jest wysoko i stabilnie.

Wydaje się jednak, że pewna część graczy wykorzystuje recenzje na Steamie, aby wydać mało pochlebne opinie na temat ostatnich poczynań Sony. Mowa m.in. o wspomnianej blokadzie sprzedaży w krajach nieobsługujących serwerów PlayStation Network. Jeszcze inni gracze stwierdzili, że po Ghost of Tsushima czas najwyższy na zapowiedź pecetowego wydania Bloodborne.

Na koniec warto dodać, że wymóg PSN dotyczy wyłącznie trybu multiplayer, na który składają się kooperacyjne misję modułu Legends. Atrakcja jest całkiem rozbudowana, oferuje bowiem m.in. oddzielną kampanię fabularną dla dwóch graczy, jak i tryb Survival, w którym maksymalnie czteroosobowy skład odpiera nacierające fale przeciwników.

Zobacz także