Skip to main content

Ghost of Tsushima to nowy rekordzista wśród gier Sony na PC

W kategorii „singlów”.

Ghost of Tsushima ustanawiło nowy rekord popularności wśród tytułów singleplayer wydanych przez Sony na PC. Przygody samuraja Jina Sakaia przyciągnęły na Steamie większą liczbę graczy niż port God of War z 2022 roku.

Jak możemy dowiedzieć się ze statystyk zebranych na SteamDB, wczoraj wieczorem w Ghost of Tsushima grało jednocześnie ponad 77 tysięcy użytkowników Steama. Rekord ustanowiony przez God of War w 2022 roku udało się więc przebić o niecałe 4 tysiące. Na trzecie miejsce podium spadło Marvel's Spider-Man, z wynikiem 66 tysięcy grających w tym samym momencie.

Tabela wyników na 20 maja.

Ghost of Tsushima zostało tym samym najchętniej ogrywaną grą Sony na PC, ale tylko w kategorii tytułów singleplayer. Królem ogólnego rankingu, który zachowa koronę przez jeszcze bardzo długi czas, pozostaje Helldivers 2. W szczytowym momencie produkcja dobiła do liczby 458 tysięcy graczy. Twórcy nie byli przygotowani na tak wielką eksplozję popularności, dlatego na premierę pojawiły się problemy z dostępnością serwerów.

Wracając do Ghost of Tsushima, recenzje portu opracowanego przez Nixxes Software utrzymują sie na poziomie „bardzo pozytywnych”, a jest ich już ponad 9 tysięcy. Produkcja trafiła także na Epic Games Store, a oprócz kampanii fabularnej oferuje też sieciowy moduł Legends, z różnymi trybami rozgrywki dla maksymalnie czterech graczy.

Ghost of Tsushima w wydaniu Director’s Cut zadebiutowało na PC z czteroletnim opóźnieniem względem PlayStation. Pecetowe wydanie wzbogacono o odblokowaną liczbę klatek na sekundę, szereg ustawień graficznych, możliwość sterowania myszą i klawiaturą oraz narzędzia skalowania rozdzielczości, jak DLSS 3, AMD FSR 3 i XeSS. Z uwagi na tryb sieciowy i częściowy wymóg posiadania konta PSN, tytuł jest niedostępny do kupienia w ponad 170 krajach.

Zobacz także