Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Garry's Mod zarobiło 22 mln dolarów w ciągu siedmiu lat od premiery na Steamie

Twórca rozpoczyna pracę nad nową grą.

Garry's Mod zarobiło 22 mln dol. od momentu premiery na Steamie, która odbyła się 7 lat temu. Wirtualna piaskownica udostępnia użytkownikom obiekty z gier opartych na silniku Source i umożliwia swobodną zabawę, nieskrępowaną ograniczeniami i fabułą.

Twórca modyfikacji, Garry Newman przyznał, że otrzymał „mniej niż połowę” zarobionych pieniędzy, resztę zabrał urząd podatkowy. Mimo tego, zdołał dwa lata temu założyć własne studio - Facepunch.

„Rozpoczynamy prace nad nową grą na PC” - napisał autor na oficjalnym blogu. „Od lat się za to zabieram. Gromadzę już zespół twórców. Nie chcę wdawać się w szczegóły, dopóki nie będą miał więcej informacji” - dodaje.

Newman wyjaśnia także, co czeka w przyszłości fanów Garry's Mod. „Mamy kilka pomysłów, które warto rozważyć. Tematyka zombie się skończyła - mamy jej dość. Chcemy więc usunąć nieumarłych i dodać inne postacie niezależne. W planach jest również rozszerzenie modyfikacji o elementy konstrukcyjne budynków. To tylko eksperyment - zobaczymy, co będzie dalej.”

Sam szef Valve, Gabe Newell docenił twórczość Newmana, wymieniając go w podziękowaniach, które wygłosił odbierając nagrodę BAFTA.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze