Far Cry 3

Spotlight

Digital FoundryDigital Foundry kontra Far Cry 3

Porównanie gry na PC i konsole, filmy i galeria.

VideoFar Cry 3 - Tryb kooperacyjny - Wideo

Fragmenty rozgrywki w trybie współpracy.

Digital FoundryFar Cry 3 - Xbox 360 vs PS3 - Wideo

Porównanie techniczne gry Ubisoftu na obu konsolach.

Najważniejsze

Far Cry 3 zadebiutował pod koniec 2012 roku i szybko zdobył ogromną popularność. Dość powiedzieć, że w ciągu 12 miesięcy od premiery gra osiągnęła nakład przekraczający 10 milionów egzemplarzy, a według wielu opinii tytuł wciąż pozostaje niedoścignionym wzorem i najlepszą odsłoną w historii serii.

Ubisoft rozważał produkcję „Far Cry 3.5”

Z pomysłu szybko zrezygnowano.

Przed rozpoczęciem prac nad Far Cry 4, Ubisoft rozważał różne pomysły na kontynuację serii. Wśród proponowanych konceptów znalazł o się także „Far Cry 3.5”, rozwijający wątki z trzeciej odsłony - ujawnił jeden z deweloperów.

Oferta PlayStation Plus na październik

M.in. Far Cry 3, Dragons Dogma: Dark Arisen i Street Fighter X Tekken na PS Vita.

Sony ogłosiło listę gier, dostępnych w październiku dla posiadaczy abonamentów PS Plus w PlayStation Network. Bez dodatkowych opłat ściągniemy m.in. Far Cry 3 od Ubisoftu, RPG Dragons Dogma: Dark Arisen czy bijatykę Street Fighter X Tekken na PS Vita.

Far Cry 3: Blood Dragon zadebiutuje 1 maja

Gra nie będzie wymagała pełnej wersji Far Cry 3. Ukaże się prawdopodobnie na PC i konsole.

Jak wynika z wpisu na stronie internetowej usługi Xbox Live Marketplace, gra Far Cry 3: Blood Dragon od Ubisoftu ukaże się już 1 maja.

Pierwsze screeny z Far Cry 3: Blood Dragon

Czym jest, a może czym nie jest tajemniczy projekt Ubisoftu - wciąż brak oficjalnej informacji.

Serwis All Games Beta dotarł do pierwszych screenshotów z Far Cry 3: Blood Dragon. Tajemniczy projekt ukaże się prawdopodobnie jako samodzielna gra, w dystrybucji cyfrowej.

Czym jest Far Cry 3: Blood Dragon?

Brazylijczycy klasyfikują tytuł - gra od 18 lat.

Brazylijska organizacja przyznająca kategorie wiekowe oceniła Far Cry 3: Blood Dragon i uznała, że jest to produkt odpowiedni dla odbiorców powyżej 18 roku życia - poinformowali nasi koledzy z BrasilGamera. Czym jest Blood Dragon? Tego jeszcze nie wiemy.

Nowy poziom trudności w patchu do Far Cry 3

Nowy poziom trudności w patchu do Far Cry 3

Dodatkowo, możliwość resetowania posterunków i nowe opcje przy tworzeniu map.

Ubisoft ogłosił część z planowanych zmian, które wkrótce zostaną wprowadzone do Far Cry 3. Otrzymamy możliwość zresetowania wszystkich zajętych posterunków oraz dodatkowy poziom trudności - Master.

Po zajęciu wszystkich posterunków i ukończeniu gry będziemy mogli „zresetować” obozy przeciwnika. Wrogowie ponownie zajmą swoje pozycje, a gracze będą mogli jeszcze raz spróbować je odbić. Stosowną opcję znajdziemy w menu gry. Wszystkie odblokowane misje poboczne i zadania z tablic z ogłoszeniami staną się nieaktywne.

Twórcy szykują także kolejny poziom trudności. Przeciwnicy staną się bardziej niebezpieczni, a zwierzęta bardziej agresywne. „Twoje umiejętności mistrza wyspy Rook Island zostaną przetestowane” - zapewnia producent na oficjalnym forum internetowym.

Czytaj więcej...

Sprzedaż w UK: Far Cry 3 na pierwszym miejscu

Po 6 tygodniach dominacji Black Ops II.

Po 6 tygodniach dominacji, Call of Duty: Black Ops II spadło z pierwszego miejsca listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Grę Activision zastąpił Far Cry 3, któremu pomogły liczne promocje świąteczne.

ArtykułTryb kooperacji w Far Cry 3

Krótki raport prosto z Rook Island.

Tryb kooperacji w Far Cry 3 opowiada historię niezwiązaną z Jasonem i jego przyjaciółmi. Gracz wciela się w jednego z czterech bohaterów, którzy - trzeba przyznać - wyróżniają się z tłumu. Rosjanin wygląda jakby dopiero co opuścił ciężki zakład karny; były policjant naśladuje Stevena Seagala; wojskowa pani ma niebagatelne doświadczenie w strzelaniu; i wreszcie Szkot (Irlandczyk?), którego zrozumieć można jedynie po włączeniu napisów.

Ubisoft tworzy RPG nowej generacji

Francuski wydawca zadebiutuje na rynku MMO?

Ubisoft Massive poszukuje pracowników z doświadczeniem w tworzeniu sieciowych gier RPG. Francuski wydawca ma w planach stworzenie tytułu na kolejną generację sprzętu.

Far Cry 3 - Recenzja

Far Cry 3 - Recenzja

Dzieło absolutne, wściekłe i cholernie pasjonujące.

„Świat jest popieprzony. Myślałem, że umiem o siebie zadbać” - mówi Keith, przyjaciel głównego bohatera gry Far Cry 3. Przed wydarzeniami na wyspie Keith był świetnie usytuowanym młodzieńcem, pracownikiem banku inwestycyjnego w bajecznym Los Angeles. Podczas uwięzienia bity i najpewniej gwałcony stracił wszelką nadzieję na ratunek. Far Cry 3 nie przebiera w środkach, ale jest przy tym autentyczny.

Genialność tej gry tkwi w prostocie. Tam, gdzie inni twórcy na siłę poszukują nowatorskich rozwiązań, autorzy Far Cry'a wykorzystują całą znaną wiedzę i doświadczenie, by w każdym możliwym aspekcie stworzyć tytuł totalny. Po pierwsze, wykonali fantastyczną pracę przy pisaniu scenariusza, który wreszcie pełni rolę pierwszoplanową i jest osią gry.

Poradnik do gry Far Cry 3

Czytaj więcej...

Far Cry 3 gotowy; nie będzie kolejnych opóźnień

Wersja na PC też 29 listopada.

Far Cry 3 osiągnął „złoty status” - produkcja została zakończona, zarówno na Xboksa 360, PlayStation 3, jak i PC. Wszystkie ukażą się tego samego dnia. Zaplanowana na 29 listopada premiera odbędzie się bez dodatkowych opóźnień - czytamy na oficjalnej stronie Far Cry 3.

ArtykułPsychopatyczny Vaas w Far Cry 3 - Zapowiedź

„Pieprzyć schematy, chcemy mówić o prawdziwych ludziach.”

Bardzo intrygująco zapowiada się zwrot, jakiego zamierzają dokonać autorzy trzeciej części Far Cry. Czarny charakter wycina swojego irokeza maczetą, a bohater gry traci wszystko i trafia do piekła, z którego tylko on sam może się wydostać.

ArtykułFar Cry 3: czy można przeżyć piekło i pozostać sobą?

Rozwój postaci, doświadczenie i spójna fabuła w nowej odsłonie serii Far Cry.

Far Cry 2 pamiętamy jako grę z otwartym światem i luźnymi wątkami fabularnymi. W trzeciej odsłonie świat pozostanie otwarty, ale fabuła jest teraz osią gry. Pojawią się też nowe rozwiązania w mechanice i rozgrywce.