Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed III w sklepach w nakładzie 12 mln egzemplarzy, 4,5 mln Far Cry 3

Dobry trzeci kwartał roku dla Ubisoftu.

Ubisoft opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał aktualnego roku fiskalnego. Francuski wydawca może pochwalić się wzrostem sprzedaży o 23% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Do sklepów wysłano ponad 12 mln egzemplarzy Assassin's Creed III i 4,5 mln kopii Far Cry 3.

Świetny wynik najnowszej części serii Assassin's Creed stanowi wzrost o prawie 70% w porównaniu do rezultatów Assassin's Creed: Revelations. Bardzo dobrze wygląda też sprzedaż zanotowana przez odział firmy, odpowiedzialny za zawartość cyfrową - Ubisoft chwali się wzrostem o 143%. Sukces napędziły m.in. Rayman Jungle Run czy Trials Evolution.

Pas startowy w Modlinie wywołuje coraz większe kontrowersje

Ogólnie firma radzi sobie dobrze: w pierwszych dziewięciu miesiącach roku fiskalnego zanotowała wzrost sprzedaży o 20,1% w porównaniu do ubiegłego roku. W trzecim kwartale przychody ze sprzedaży wyniosły 802 mln euro. Wydawca weryfikuje prognozy i na koniec roku fiskalnego spodziewa się od 70 mln do 100 mln euro zysku.

Rośnie udział Ubisoftu w rynku. W Stanach Zjednoczonych wydawca odpowiada już za 10,7% sprzedaży, w porównaniu do 8,4% w zeszłym roku. Podobnie jest w Europie - zanotowano wzrost do poziomu 11,2%, z 8,7% w poprzednim roku. Dane dotyczą pełnych lat kalendarzowych.

Warto zauważyć również, że w opublikowanej w raporcie liście wydawniczej na okres od stycznia do marca nie ma Rayman Legends, które miało ukazać się na Wii U już 26 lutego. Premiera została przesunięta na wrzesień, a gra ukaże się także na X360 i PS3.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze