Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft rozważał produkcję „Far Cry 3.5”

Z pomysłu szybko zrezygnowano.

Przed rozpoczęciem prac nad Far Cry 4, Ubisoft rozważał różne pomysły na kontynuację serii. Wśród proponowanych konceptów znalazł o się także „Far Cry 3.5”, rozwijający wątki z trzeciej odsłony - ujawnił jeden z deweloperów.

Hannibal byłby dumny

- Na pewno pojawiła się opcja pracy nad wersją 3.5, pozostając przy tych samych lokacjach i bohaterach - przyznał producent Dan Hay na łamach oficjalnego bloga francuskiej firmy (dzięki, Gamespot).

- Rozmawialiśmy o rozwinięciu opowieści Jasona, o sposobie na przywrócenie Vaasa. Bardzo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że to nie będzie to, czego chcemy. Wstrzymaliśmy te rozmowy i tak zakończył się żywot wersji 3.5, co trwało pewnie jakieś cztery dni.

Far Cry 4 od poprzedniej odsłony serii odróżnia także podejście projektantów, którzy postawili na brak ograniczeń, co przełożyło się między innymi na słonie bojowe i latanie żyrokopterem..

- To trochę jak Dziki Zachód - wyjaśnia Hay, mówiąc o procesie deweloperskim. - Podoba nam się, że możemy wymyślić element, który w oczach innych będzie sporą przesadą. Ale wtedy ktoś powie: a może właśnie dlatego powinniśmy to zrobić?

Najnowsza strzelanka Ubisoftu ukaże się 18 listopada na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Far Cry 3

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Far Cry 4

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze