Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Edytor poziomów w Far Cry 3 - informacje

Gracze stworzą własne mapy także na konsolach.

Ubisoft zaprezentował edytor poziomów, który otrzymamy wraz z Far Cry 3. Do informacji na temat narzędzia dotarł użytkownik oficjalnego forum francuskiego wydawcy.

Edytor poziomów znajdziemy na wszystkich platformach sprzętowych: X360, PC i PlayStation 3. Na pokazie, który odbył się w Szwecji, korzystano z Xboksa. Niestety, poziomów stworzonych na danym sprzęcie nie będzie można przenieść na inną konsolę.

Ubisoft usprawnił działanie edytora i samej gry - twórcy map na konsolach nie będą już ograniczeni do 40 tys. obiektów. Dodane zostaną także nowe elementy, takie jak wodospady czy drabiny. Dojdzie możliwość tworzenia zbiorników wodnych na różnych wysokościach, nowością będzie też opcja budowy tuneli w dowolnym miejscu.

Powrócą opcje znane z edytora w Far Cry 2, m.in. generator gotowych map, które później będziemy mogli swobodnie edytować. Twórcy ograniczyli dostęp do elementów związanych ze sztuczną inteligencją, których nie będzie można umieścić na mapach przeznaczonych dla trybu dla wielu graczy.

Premiera Far Cry 3 odbędzie się 29 listopada. Gra zbiera wysokie noty, Tom Bramwell z brytyjskiej redakcji Eurogamera uznał, że trzecia część serii zasługuje na doskonałe 10/10.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Far Cry 3

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze