Skip to main content

Far Cry 4 z akcją umieszczoną w Himalajach i ze słoniami w roli wierzchowców - raport

Premiera najpóźniej w marcu 2015 r.

Akcja Far Cry 4 rozegra się w Himalajach, a gra ukaże się w pierwszej połowie 2015 roku - sugerują źródła Eurogamera, zaznajomione z projektem.

To nie jest screen z gry

Zmiana głównej lokacji jest dość radykalna, dotychczas serię umieszczano na piaszczystych plażach i tropikalnych wyspach. Taka decyzja otwiera jednak przed twórcami nowe możliwości - w tym wprowadzenie słoni jako wierzchowców dostępnych dla graczy.

Premiera nie jest odległa - Ubisoft celuje obecnie w następny rok fiskalny, czyli przed końcem marca 2015 roku. Pierwszą prezentację zaplanowano jednak już na targi E3 w czerwcu tego roku - sugeruje jeden z rozmówców Eurogamera. Platformy docelowe to na pewno PC, PlayStation 4 i Xbox One, nie ujawniono informacji na temat starszych konsol.

Himalajską tematykę ujawnił jako pierwszy na Twitterze użytkownik „superannuation”, słynący z trafnych doniesień. Zasugerował także, że w grze pojawią się potwory.

Zmianie nie ulegnie rozgrywka. Prawdopodobnie ponownie zobaczymy system polowania na lokalną faunę, znany już z Far Cry 3. Inne źródło zapewnia, że również mapa będzie miała podobną strukturę, z przejmowaniem kolejnych fragmentów lokacji włącznie.

Tegoroczna konferencja na E3 ma podobno przynieść także inne niespodzianki - Ubisoft chce powtórzyć sukces, jakim były gorąco przyjęte trailery Watch Dogs w 2012 r. i The Division rok później. Ten drugi tytuł zobaczymy ponownie, a inni kandydaci do prezentacji to wyścigowe The Crew oraz nowe Assassin's Creed.

Francuski wydawca odmówił udzielenia komentarza na temat powyższych doniesień.

Read this next