Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

FPS od twórców Battlefielda imponuje destrukcją otoczenia. Jest nowy zwiastun

Ruszają zamknięte testy.

The Finals to darmowy, sieciowy FPS od Embark Studios, w którym znaczącą rolę odgrywa imponująca mechanika destrukcji. Tytuł trafi niedługo do zamkniętych testów, a w sieci możemy już obejrzeć jego pełen wybuchów trailer.

Najbardziej widowiskowym elementem materiału jest wspomniany system destrukcji, dzięki któremu większość znajdujących się w grze obiektów jest zniszczalna. Podczas rozgrywki nie tylko zburzymy osłony przeciwników, ale nawet zawalimy na ich głowy całe budynki.

Tytuł wyróżnia się dynamiką i chaotycznością, w starciach możemy bowiem nie tylko strzelać, ale też walczyć wręcz, korzystać z bomb dymnych czy przemieszczać się pomiędzy budynkami za pomocą lin. Na mapach znajdziemy różnego rodzaju przedmioty interaktywne, takie jak butle z gazem i gaśnice, a postacie rozwiniemy zgodnie z naszym stylem gry.

- Chcemy, aby The Finals było grą o intuicyjności, w której jeśli uważasz, że coś powinno działać, to prawdopodobnie będzie, a jeśli chcesz grać w określony sposób, gra cię nie zatrzyma - powiedział Gustav Tilleby, dyrektor kreatywny Embark Studios, w rozmowie z PC Gamer.

Pierwsze zamknięte testy gry rozpoczną się już 29 września. Aby wziąć w nich udział, należy wejść w zakładkę poświęconą The Finals na Steamie i kliknąć w przycisk „poproś o dostęp”. Twórcy nie zdradzili jeszcze potencjalnej daty premiery pełnej wersji tytułu.

Read this next