Skip to main content

Beta The Finals była ogromnym sukcesem. Twórcy pochwalili się wynikami

Ale testy nie zostaną przedłużone.

Twórcy z Embark Studios mają niemały powód do świętowania. Zakończone dziś testy strzelanki The Finals cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, przyciągając przed ekrany miliony graczy. Mimo świetnych wyników, beta nie zostanie wydłużone o kolejne dni.

To był dla nas niezapomniany tydzień - na arenę wkroczyło aż 7,5 miliona uczestników” - napisali deweloperzy w komunikacie. „Teraz nadszedł czas, abyśmy się uspokoili i wrócili do pracy nad wszystkimi poprawkami i ulepszeniami, które pomogliście nam zidentyfikować. GG i do następnego razu”.

Sukces można było śmiało wróżyć jeszcze w październiku, gdy w pierwszych dniach w becie przebywało nawet 260 tysięcy graczy jednocześnie - a mowa tylko o wersji na Steamie. Tytuł dostępny był również na konsolach PS5 i Xbox Series X/S, gdzie także - biorąc pod uwagę małą liczbę skarg od graczy - sprawdził się świetnie.

Świetne wyniki nie oznaczają jednak, że twórcy pokuszą się o przedłużenie testów. „Otwarta beta była dla nas ekscytująca i bardzo pouczająca, ale nie mamy zamiaru przedłużać jej poza niedzielę, 5 listopada, jak planowaliśmy” - napisał jeden z deweloperów na oficjalnym serwerze Discord.

Oczywiście sukces nie wziął się znikąd. The Finals robiło wrażenie już na pierwszych trailerach, stawiając na dynamiczną rozgrywkę i bogaty system destrukcji otoczenia. Starcia na arenach toczą się zarówno na ziemi, jak i w powietrzu, a gracze mogą używać szerokiego wachlarza narzędzi, by błyskawicznie zmieniać pozycję i zaskakiwać wrogów. Możemy zakładać, że opinie po testach pozwolą twórcom dopracować tytuł jeszcze bardziej.

The Finals nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, ale deweloperzy celują w 2024 rok. Nie wiadomo również, kiedy wystartuje kolejna faza testów, choć zapewne takowa jest w planach.

Read this next