Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze narzekają na zmiany w The Finals. Twórcy: Nic nie zmieniliśmy

„Mieszany” odbiór na Steamie.

Po niezwykle udanych testach beta, pełna wersja The Finals zadebiutowała na Steamie z „mieszanymi” recenzjami. Skąd taki zwrot akcji? Gracze uważają, że strzelanka „zwolniła” i gra się po prostu gorzej. Twórcy odpowiadają jednak, że żadnych zmian nie wprowadzili.

Pamiętacie, jak płynny był ruch w wersji beta? Jakim powiewem świeżości była działająca mechanika parkour w połączeniu z świetnym strzelaniem? Teraz znacznie osłabili prędkość ruchu dla wszystkich klas i wprowadzili opóźnienia w niektórych animacjach” - czytamy w jednej z niemal 5000 negatywnych recenzji na Steamie.

Wygląda jednak na to, że rozczarowany gracz opiera opinię na własnych doświadczeniach, a niekoniecznie faktach. Deweloperzy z Embark Studios wyjaśnili bowiem, że nie wprowadzili do gry żadnych poważnych zmian. Mają jednak teorię, dlaczego rozgrywka może wydawać się wolniejsza od tego, co dostaliśmy w becie.

Znaleźliśmy kilka rzeczy, które mogą powodować odmienne wrażenia z rozgrywki. W ciągu ostatniego miesiąca wprowadziliśmy drobne poprawki do animacji, dźwięków i ustawień, które w połączeniu mogą tworzyć wrażenie wolniejszego ruchu” - napisali w komunikacie cytowanym przez serwis PCGamer. „Zresetowaliśmy też ustawienia, więc FOV jest domyślnie ustawione na 71.”

The Finals - Speed test
Źródło: PCGamer

To właśnie ostatni z wymienionych elementów wydaje się największym winowajcą. Porównania zaprezentowane wyżej udowadnia, że zmniejszenie FOV (pola widzenia) w znacznym stopniu wpływa na wrażenia z gry. Twórcy radzą dostosować opcję pod własne preferencje i wyczekiwać patcha, który przyniesie konkretne poprawki.

Na koniec przypomnijmy, że pełna wersja The Finals zadebiutowała na PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S wczoraj, 8 grudnia. W darmowej strzelance gracze toczą starcia zarówno na ziemi, jak i w powietrzu, a dodatkowo mogą używać szerokiego wachlarza narzędzi, by błyskawicznie zmieniać pozycję i zaskakiwać wrogów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Finals

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze