Skip to main content

Darmowe The Finals z niespodziewaną premierą. Niedawny hit Steama już dostępny

Rozwałka na całego.

Wszyscy zainteresowani mogą już pobrać darmową, drużynową strzelankę The Finals od studia Embark. Zaskakującą premierę ogłoszono na imprezie The Game Awards.

Produkcja jest dostępna na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Są nawet pewne szanse na to, że tytuł nie „umrze” w kilka miesięcy, ponieważ podczas niedawnych testów na Steamie cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przyciągając ponad 250 tysięcy użytkowników jednocześnie.

Teraz jest podobnie i pomimo wczesnej pory na serwerach jest już ponad 120 tys. osób. Pomaga siła darmowości, ale nie bez znaczenia jest zapewne fakt, że The Finals to po prostu porządna produkcja, a odpowiedzialne za prace studio Embark to firma złożona po części z weteranów serii Battlefield.

Właśnie z tego ostatniego cyklu - a przynamniej z jego wcześniejszych odsłon - zapożyczono pomysł na obfitą destrukcję otoczenia, stanowiącą jeden z filar dynamicznej akcji. Starcia toczą się zarówno na ziemi, jak i w powietrzu, a gracze mogą używać szerokiego wachlarza narzędzi, by błyskawicznie zmieniać pozycję i zaskakiwać wrogów.

Założenia fabularne nie są zapewne zbyt istotne, ale gracze wcielają się najwyraźniej w uczestników brutalnego programu, odwiedzając przeróżne lokalizacje na całym świecie, by siać zniszczenie, przedzierać się przez ściany i zwalać przeciwnikom na głowy całe budynki.

Do tego szeroki arsenał wyposażenia, co powinno umożliwić swobodne wybranie stylu rozgrywki - od skradania się z kataną do burzenia okolicy za pomocą buldożera. Do tego oczywiście przedmioty kosmetyczne, jak na darmową grę z płatnościami cyfrowymi przystało.

Read this next