Skip to main content

Wielki sukces The Finals. Twórcy pochwalili się liczbą graczy po dwóch tygodniach

Darmowa strzelanka przyciągnęła miliony.

Studio Embark pochwaliło się w serwisie X, że darmowa strzelanka The Finals przyciągnęła już 10 milionów użytkowników od niespodziewanej premiery na imprezie The Game Awards na początku miesiąca.

„Do wszystkich 10 milionów uczestników (!), którzy wkroczyli na arenę od czasu premiery - ogromne podziękowania!” - napisano w komunikacie.

The Finals ukazało się 7 grudnia, oferują drużynową rywalizację w sieci z naciskiem na destrukcję otoczenia. Motyw przewodni zakłada, że bierzemy udział w brutalnym turnieju telewizyjnym w stylu „Igrzysk śmierci” czy starożytnych gladiatorów. Trybów rozgrywki jest kilka, lecz zwycięża zazwyczaj zespół, który zgromadzi najwięcej gotówki.

Klasy postacie są trzy: lekka, średnia i ciężka. Różnic zapewne wyjaśniać nie trzeba. Na mapach nie brakuje dodatkowych przedmiotów do wykorzystania, a kluczowe jest właśnie manipulowanie otoczeniem, tworzenie nowych przejść czy korzystanie z granatów budujących piankowe zapory.

Odpowiedzialne za produkcję studio Embark składa się z wielu deweloperów zajmujących się w przeszłości serią Battlefield, co może wyjaśniać pewne elementy rozgrywki - na czele ze swobodną destrukcją. Zespół ma jeszcze drugi tytuł - Arc Raiders - celujący w gatunek extraction shooterów.

Read this next