Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Street to mobilna odsłona serii wyścigowej?

Projekt omyłkowo ujawniony przez Turn 10.

Deweloperzy z brytyjskiej firmy Electric Square pracują nad zmierzającą na urządzenia mobilne grą wyścigową zatytułowaną Forza Street - wynika z nieoficjalnych informacji.

Projekt ujawnili - najwyraźniej omyłkowo - twórcy cyklu z Turn 10 w cotygodniowym wpisie poświęconym nowościom związanym z serią. Jeden z zamieszczonych linków prowadził (oczywiście nieskutecznie) do pliku na komputerze autora tekstu i zawierał krótki opis nieogłoszonej do tej pory produkcji.

„Przygotowywana wspólnie z brytyjskim studiem Electric Square gra Forza Street jest tworzona od podstaw z myślą o szerokim spektrum urządzeń, działających pod systemami Windows 10, iOS i Android” - napisano.

Microsoft i rozwijające cykl Turn 10 najwyraźniej przygotowują specjalną odsłonę, która ukaże się na platformach mobilnych (oraz być może PC). Jest to o tyle prawdopodobne, że w tym roku może nie zadebiutować kolejna, duża część Forzy.

Co ciekawe, w następnym odcinku Forza Monthly pojawi się dyrektor wyścigowej marki - Dan Greenwalt. Niewykluczone więc, że wówczas zostanie właśnie zapowiedziana gra na smartfony oraz tablety.

Zobacz: Forza Horizon 4 - poradnik i najlepsze wskazówki

Warto jednak zaznaczyć, że wspomniane Elictric Square w ubiegłym roku wydało na PC darmowe Miami Street. Zbieżność nazw nie musi być przypadkowa - być może produkcja miała pierwotnie zadebiutować pod tytułem Forza Street.

Źródło: GT Planet

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze