Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fortnite - tryb Plac Zabaw zniknie z gry w przyszłym tygodniu

By następnie powrócić na stałe.

Przedstawiciele Epic Games poinformowali, że Plac Zabaw - tymczasowy tryb pozwalający skupić się na budowaniu konstrukcji zamiast zabijaniu - zniknie z gry w nadchodzący czwartek, 12 lipca.

Deweloperzy wykorzystają czas, by dopracować wariant i uzupełnić go o nowe opcje. Wśród zmian twórcy wymienili możliwość gry 1 kontra 1 i 2 kontra 2, asystę celowania dla kontrolerów, edytowanie budowli innych graczy, oddziaływanie pułapek na innych zawodników i zadawanie obrażeń za pomocą kilofu.

Na kanale Twitch pojawiła się ponadto informacja od twórców, że tryb powróci na stałe - screen wypowiedzi zamieszczono na Reddicie. Nie wiadomo jednak, kiedy znów zagramy na Placu Zabaw.

Twórcy podkreślają też chęć ciągłego udoskonalania wariantu zabawy po ponownej premierze. Deweloperzy opisują obecny stan swobodnej rozgrywki jako „pierwszy krok do stworzenia pełnego, kreatywnego trybu”.

Gracze używają Placu Zabaw nie tylko do standardowej gry, ale też do tworzenia niecodziennych plansz. Fani zaprojektowali już tor wyścigowy stylizowany na mapy w Mario Kart. Za auta posłużyły wózki sklepowe - obecnie jedyny środek transportu w Fortnite.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły