Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

For Honor - wikingowie: Drengr

Najlepsze ataki i taktyki dla Drengra, podstawowego wojownika wikingów.

Uzbrojony w dwuręczny topór Drengr stanowi postrach dla większości z przeciwników. Jest dość elastyczny, a niezbyt skomplikowane sekwencje groźnych ruchów sprawiają, że nadaje się idealnie dla początkujących nie tylko sympatyzujących z frakcją wikingów, ale i wszystkich graczy For Honor.

Serie ataków, choć wykonywane przy użyciu broni dwuręcznej, są stosunkowo szybkie, przez co nieprzyjaciel może mieć problemy z ich zablokowaniem. Największą zaletą w strategii Drengra wydaje się jednak używanie szarży sfinalizowaniem odepchnięciem przeciwnika na dłuższą odległość.

Większość ataków wykonywana przez Drengra powinna być rozpoczynana od próby ogłuszenia przeciwnika lub właśnie pchnięcia. Gwarantuje to oddanie celnych, dochodzących dobrze ciosów w większości przypadków. Będąc ogłuszonym przez tą postać nie jesteśmy w stanie nic zrobić, a także użyć jakiejkolwiek formy kontrataku. Jedynie rozgrywka szybką postacią, którą oferuje chociażby Rozjemczyni we frakcji rycerzy, daje ci szanse przed umknięciem od ogłuszenia.

Ogłuszające kopnięcia, klepnięcia czy dające ten sam efekt rzuty na ścianę nie są najprostszą do opanowania rzeczą. Najłatwiej jest je wykonać po wykonaniu uniku przed nadchodzącym ciosem. Wówczas możesz stosować przełamanie gardy i obalenie na ziemię, po czym jeden lub dwa ataki lekki, a przy odrobinie szczęścia także jeden ciężki.


Drengr: Talenty

Poniżej możesz zapoznać się z talentami dostępnymi dla pierwszej i podstawowej postaci wikingów. Pamiętaj, że w danym momencie możesz używać tylko jednego talentu z każdej z czterech wymienionych grup.

 • Pęd - Włącz, aby na krótki czas zwiększyć prędkość ruchu.
 • Bez spoczynku - Pasywne. Wolniej tracisz kondycję.
 • Stos trupów - Pasywne. Zabijanie żołnierzy zapewnia zdrowie i kondycję.
 • Wyrok śmierci - Ujawnia położenie celu oraz obniża jego atak i obronę.
 • Inspiracja - Sojusznicy zadają więcej obrażeń, żołnierze walczą szybciej.
 • Niedźwiedzie wnyki - Pułapka zadająca obrażenia i zatrzymująca ofiary.
 • Głęboki oddech - Odzyskujesz część zdrowia.
 • Furia - Zwiększa nieco szybkość ruchu oraz mocno atak i obronę.
 • Okrzyk bojowy - Sojusznicy zadają większe obrażenia, a przeciwnicy uciekają.
 • Ognista flasza - Rzucasz pocisk podpalający obszar wokół miejsca upadku.
 • Sztandar nieugiętych - Pobliscy sojusznicy nieprzerwanie odzyskują zdrowie.
 • Piskorz - Po aktywacji czasowo blokujesz wszystkie próby chwytu.

Drengr: Zestaw ruchów i ataki

Poniżej możesz zapoznać się z listą ataków Drengra oraz dostępnych ruchów innego typu. Najbardziej wartymi uwagi są gwałtowna szarża oraz furia drengra.

Sława - jeśli chcesz zdobywać więcej punktów sławy jako Drengr, koncentruj się na walce z liczniejszymi grupami nieprzyjaciół oraz kontrolowaniu celów i zabijaniu wrogów.

Tryb zemsty - W tym trybie bardzo łatwo jest o rzucenie przeciwnikiem o ziemię, co stanowić będzie doskonały moment do wyjścia z jakimkolwiek atakiem. Dokonuje się tu także automatycznego blokowania ciosów, a pasek zemsty ładowany jest poprzez skuteczną obronę i parowanie ciosów przeciwnika.

Gwałtowna szarża - Przytrzymaj i puść ŚPM (konsole: X / □), aby ustalić dystans sprintu. Bardzo dobry sposób na przewrócenie ich lub - jeśli znajdują się przy jakiejś ścianie - ogłuszenie. Jest to ruch dość trudny do nauczenia, jednak dobrze zastosowany praktycznie nie ma sobie równych i obrona przed nim jest prawie niemożliwa.

Kontrolowany rzut - Przytrzymaj i puść ŚPM (konsole: X / □), gdy chcesz wybrać kierunek rzutu. Dodatkowe uderzenie w znajdującego się obok drugiego przeciwnika poskutkuje utratą kondycji. Chwyt jest dość trudny, ale wykonany w odpowiednim momencie i sfinalizowany w kierunku przepaści pozwoli skutecznie i nagle pozbyć się przeciwnika.

Furia dengra - Nie da się tu zbyt wiele powiedzieć. Niesamowicie skuteczna umiejętność, która pozwala twojej postaci na wystosowanie takich ciosów, które nie będą miały szans na zablokowanie przez przeciwnika.

Alternatywne ogłuszające klepnięcie - Szybkie anulowanie silnego ciosu poprzez naciśnięcie przycisku odpowiadającego za słaby cios, spowoduje - w przypadku trafienia - chwilowe ogłuszenie nieprzyjaciela, co można wykorzystać na kolejny, lekki cios. Na ciężki możesz jednak mieć zbyt mało czasu.


Spis treści: For Honor - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- For Honor - wikingowie: Walkiria

- For Honor - wikingowie: Dróttinn

- For Honor - wikingowie: Berserk


Ruchy dostępne w trybie gardy

 • Siekanie i dźgnięcie (seria ataków) - LPM, LPM, LPM (konsole: RB, RB, RB / R1, R1, R1)
 • Szalone cięcia (seria ataków) - PPM, PPM, PPM (konsole: RT, RT, RT / R2, R2, R2)
 • Spadające cięcia (seria ataków) - PPM, LPM, PPM (konsole: RT, RB, RT / R2, R1, R2)
 • Furia dengra (nieblokowalność) - LPM, PPM (konsole: RB, RT / R1, R2)
 • Gwałtowna szarża (poza gardą, nieblokowalność, obalenie, ogłuszenie) - Shift + przytrzymanie ŚPM (konsole: trzymaj wciśnięty L. analog + przytrzymaj X / □)
 • Szarża żniwiarza (poza gardą) - Shift + PPM (konsole: trzymaj wciśnięty L. analog + RT / R2)
 • Ogłuszające klepnięcie (ogłuszenie) - A lub W lub D + Spacja, LPM (konsole: ruch w przód lub boki + A / X, RB / R1)
 • Przełamanie gardy z szarży - A lub W lub D + Spacja, ŚPM (konsole: ruch w przód lub boki + A / X, X / □)

O autorze

Komentarze