Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

For Honor - atak, walka, wykonywanie ciosów

Jak atakować i skutecznie wyprowadzać ciosy.

Gdy poznałeś już tajniki skutecznej defensywy, czas pomyśleć o innym aspekcie. Wiadomym jest, że atak w For Honor stanowi kluczowy aspekt decydujący o ostatecznym zwycięstwie, ale raz jeszcze podkreślamy, że bez właściwej defensywy nie wygrasz z najlepszymi graczami.

Jeśli zaś chodzi o skuteczne wyprowadzanie ciosów, podstawowym zagadnieniem pozostaje wciąż obserwowanie gardy przeciwnika i wykonywanie takich ciosów, aby dosięgały odsłoniętych miejsc nieprzyjaciela. Niektórzy z bohaterów mają specjalne zdolności, dzięki którym nie będzie widać ich gardy, ale stanowią one niewielką część wszystkich postaci. Dodatkowo, ten trik da się stosować tylko po spełnieniu określonych, często trudnych warunków.

Poznaj swojego przeciwnika i dostosuj do niego własne taktyki. Zapoznaj się z opisami wszystkich postaci na stosownych stronach naszego poradnika, a na pewno ułatwi ci to walkę. Pamiętaj, że nie ma uniwersalnych strategii i do każdej wrogiej postaci musisz podejść w różnorodny sposób, także zważywszy na taktykę preferowaną przez gracza po drugiej stronie.

Prawidłowa postawa i wyczucie przeciwnika to klucz do sukcesu.

Oprócz klasycznych ataków, które przerodzą się niejednokrotnie w serie, staraj się przełamywać gardy, kontratakować, a nawet kopać czy uderzać głową, jeśli dana postać tylko na to pozwala. Wachlarz możliwość jest naprawdę ogromny, dlatego postaraj się pograć każdym dostępnym bohaterem, aby znaleźć tego, w którego ciele czujemy się najlepiej.


Atak w For Honor - skuteczna walka

- Naturalnym zachowaniem u twoich przeciwników będzie to, że niezależnie od tego, jak bardzo będą cię atakować, będą chcieli się przed tobą również obronić. Musisz być zatem nieprzewidywalny i powinieneś maksymalnie urozmaicać swoje ciosy. Nie tylko ich rodzaje, ale również kierunki, z których je wyprowadzasz.

- Wiele z ataków, w zależności od wybranej postaci, możesz anulować w trakcie ich trwania. Wykonasz w ten sposób zmyłkę, a gdy przeciwnik zdąży ustawić gardę do początkowego ustawienie, szybko zmień kierunek ataku i użyj lekkiego uderzenie. Ciężki może potrwać bowiem zbyt długo i zanim zdąży dosięgnąć celu, nieprzyjaciel ponownie ustawi prawidłową gardę.

- Niektórzy bohaterowie, na przykład wysłannik wikingów - Dróttinn - posiadają tak zwaną postawę pełnego bloku. Jeśli aktywują ją, będą parować wszystkie podstawowe ciosy, niezależnie od kierunku, z którego je zadasz. Taka sztuczka zabiera jednak kondycję, więc wyprowadzaj wtedy zmasowane ataki, aż przeciwnik padnie na ziemię lub zastosuj przełamanie gardy.

- W wielu sytuacjach kluczowym jest wyprowadzanie przeciwnika z równowagi. Zrobisz to poprzez uderzanie go głową, kopanie, zadawanie ciosów obuchem czy nawet rzucanie nim o ziemię czy ściany - wszystkie te ruchy różnią się w zależności od tego, jaką postacią grasz. Eksperymentuj i testuj nowe ruchy na botach o niższym poziomie trudności.

- Z równowagi wyprowadza także parowanie ciosów, czyli odbijanie ich poprzez skierowanie się w stronę nadchodzącego ciosu i naciśnięcie przycisku ciężkiego ataku. Warto wówczas zastosować serię lekkich ataków, przed początkiem której przeciwnik prawie na pewno się nie obroni.

- Gdy uczysz się nowej postaci, warto właśnie zwrócić uwagę na przełamanie gardy. Jeśli będziesz wiedział jak ją wykonać, twoje ciosy dosięgną nawet najlepiej broniącego się nieprzyjaciela. Przełamywanie gardy stanowi też doskonałą metodę na dezorientowanie i nękanie przeciwnika, który w gniewie będzie próbować rzucać się na ciebie z losowymi atakami lub zacznie uciekać.

- Podczas gonitwy za wrogiem wyjdź z trybu gardy i użyj sprintu zakończonego ciężkim atakiem, gdy przeciwnik będzie twoim zdaniem w zasięgu naszej broni. Spowoduje to specjalny atak, który jest bardzo silny i ma różne końcowe efekty, ale dostępny jest tylko i wyłącznie poza gardą.

- Wszystkie ruchy, zwłaszcza te bardziej zaawansowane, powodują utratę kondycji. W momencie jej zupełnej straty nasza postać słania się na nogach, nie potrafi uciec lub obronić się przed nawet najlżejszym atakiem. Podczas walki cały czas zerkaj na zielony pasek przy postaci i jeśli zauważysz, że kondycja się kończy, po prostu odskocz od przeciwnika i postaraj się go nie dopuszczać do siebie przez chwilę, aż pasek napełni się z powrotem.


Spis treści: For Honor - poradnik i najlepsze porady

Zobacz też:

- For Honor - obrona, podstawy defensywy

- For Honor - tryb Pojedynek: jak wygrywać, najlepsze strategie


- Wykorzystuj otoczenie. Rozgrywka w For Honor to nie tylko używanie broni, ale rozpychanie się, uderzanie, rzucanie na ściany, śmiertelnie niebezpieczne kolce (tylko na niektórych arenach) czy wypychanie w przepaść. Takie sztuczki pomagają nie tylko skutecznie zdezorientować przeciwnika, ale czasami nawet wygrać daną potyczkę.

- Jeśli walczysz jeden na jednego, próbuj każdą rundę rozgrywać w nieco inny sposób. Najpierw możesz pokusić się o rzucenie się z całych sił na oponenta, aby w drugiej rundzie zacząć spokojnie, a podczas połowy jej trwania znowu nacierać z maksimum sił. To sprawi, że przeciwnikowi będzie cię bardzo trudno odczytać i przewidzieć twoje kolejne ruchy.

- Studiuj wszystkie możliwe postacie, spróbuj każdej z niej. Wiele z nich, w zależności od frakcji, ma swoje cechy specjalne. Zwróć uwagę chociażby na często niedocenianych samurajów, którzy dysponują znakomitymi atakami wywołującymi niemożliwe do zatrzymania krwawienie. Każda frakcja ma swoje słabe i mocne strony, naucz się je wykorzystywać.

Read this next