Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rosja usunięta z FIFA 22

Choć na razie tylko na PC.

FIFA 22 na PC otrzymała aktualizację, która - zgodnie z wcześniejszymi obietnicami - wycofuje z gry Rosję. Łatka w późniejszym terminie pojawi się na konsolach.

EA Sports solidaryzuje się z Ukraińcami i tak jak wiele innych głosów w świecie futbolu, wzywa do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę. W zgodzie z działaniami podejmowanymi w prawdziwym świecie przez FIFA i UEFA, ten patch usuwa rosyjską reprezentację i wszystkie kluby” - tłumaczą twórcy.

Z piłkarskiej produkcji zniknęły drużyna narodowa i poszczególne zespoły z Rosji, których nie można już wybrać przy rozpoczynaniu nowej kariery. Deweloperzy skasowali również Otkritie Bank Arena, czyli stadion Spartaku Moskwa.

Ponadto jeżeli gracze w różnych wariantach tytułu używali elementów związanych z rosyjskimi ekipami, zostaną zamienione na treści dotyczące PSG. Mowa o ulubionym klubie, ekranie zawodnika, a także strojach i boisku w module Pro Clubs. Z ostatniego wymienionego trybu usunięto też powiązane z Rosjanami ozdoby stadionowe.

Poza tym aktualizacja wprowadza inne modyfikacje. Twórcy naprawili na przykład błąd, w wyniku którego bramkarz nie wykopywał piłki wbrew poleceniu użytkownika. Do tego poprawki do rozgrywek Copa Libertadores i rozwiązane problemy w Ultimate Team.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze